18.5 C
Berne
lundi 15/04/2024

Pacolli: Niveli i inteligjencës së kosovarëve shumë më i ulët se i Edi Ramës

Kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli, i ka dhënë lëvdata të shumta kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Madje, ai tha se Rama është shumë më inteligjent se shqiptarët e Kosovës.

“Ai është inteligjent, niveli i inteligjencës në Kosovës është shumë më i ulët se i Edi Ramës. Kosovarët nuk e kuptojnë atë cka e thotë Edi Rama. Unë personalisht, i analizoj fjalët e tij”, tha ai.

Pacolli u shpreh se kryeministri Rama është lideri më me potencial se secili lider tjetër i Ballkanit Perëndimor.

“Rama është njeri me më së shumti potencial se secili në rajon, më karizamtik se secili, që i hapen dyert më së shumti, njeri i mençur, I lexuar, strateg. Edi Rama ka bërë mrekulli për Shqipërinë. Shqipëria po bëhet dalëngadalë një faktor. Tani, Shqipëria është vend i civilizuar”, tha ai per RtvD

Derniers articles

Nuk vriten vetëm gratë shqiptare..Psh në Zvicër për cdo vit vriten nga 40 femra, në Srbi nga 30, në Francë, në cdo tri ditë...

Bernë, 15 prill -Mbi 90,000 gra dhe vajza u vranë në botë vitin e kaluar - më së shumti në dy dekadat e fundit....

Horror me një kishë / I riu masakroi me thikë priftin dhe besimtarët, ja momenti i tmerrshëm kur…+18 VIDEO

Një sulm tjetër me thikë ka ndodhur në Sideni të Amerikës, këtë herë jo në një qendër tregtare por në një kishë. Peshkopi dhe besimtarët...

Granit Xhaka, ky bir Kosove me këmbë të arta që po shkruan historinë e Gjermanisë dhe Zvicrës

Bernë, 14 prill -Bayer Leverkuseni edhe zyrtarisht është kampioni i ri i Gjermanisë.  Bayer siguroi titullin pesë javë pa ra perdja e kampionatit gjerman....

SHBA tërhiqet, presidenti Joe Biden merr vendimin: Nuk do do jemi pjesë e sulmeve ndaj Iranit

Presidenti i SHBA Joe Biden dhe zyrtarët e lartë të ekipit të tij të sigurisë kombëtare, duke kërkuar të frenojnë rrezikun e një lufte...

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

Irani ka nisur mbrëmjen e të shtunës një sulm hakmarrës ndaj Izraelit duke lëshuar mbi 500 dronë kamikazë, të cilët raportohet se do të...