7.5 C
Berne
vendredi 31/03/2023

Pacolli, burri, burr, për shtetin shtet! Ish-presidenti voton dhe uron presidenten!

Ish-presidenti i Behgjet Pacolli, lider i AKR-së  per gazeten zvicerane ne shqip Le canton27.ch ka thne se « se partia e tij ishte konstruktive në këtë legjislaturë dhe për të votuar isnitucionet e Kosovës, siq ndodhi me pèresidnetn Vjosa Osmani, që është në të mirë të qyterave dhe perspektives se vendit tone.. »

« Jam i lumtur që isha në gjendje të kontribuoj sot në votimin e Presidentit të ardhshëm të Kosovës. Nuk jam një njeri i mbushur me urrejtje apo hakmarrje, mbetem konstruktiv dhe i hapur. Unë gjithmonë do të respektoj vullnetin e qytetarëve! Unë do të qëndroj pas teje, Urime Zonja Presidente!.. » ka shkruar ish-presidenti i Kosovës ne llogarine e tij ne fb.

« Zgjedhje te fundit deshmuan se popullit ishte per ndryshim, madje edhe une vetë ket e kam konfirmuar duke e votuar qeverine Kurti. Paydyshim se do ta votoj edhe Vjosa Osmanin për presidnetne. Une, tanë jeten kam votuar qeveri dhe presidentet, duke menduar se insitucionet e vendit jane te nevojshme per qytetaret e Kosovës! Une i votoj kreret e insituiconeve se e di fort mire se sa Kosova, qytertaret tane humbin me bllokata politike dhe vendi yne nuk guxon te kete keso bllokadash, vakumesh institucionale dhe vendi yne nuk e ka at luks per keto manovrime politike, sepse ashtu keshtu neve na ka ikur treni keta muajt e fundit duke u hanger me qeveri ne kohe pandemie, duke harruar qytetaret tanë.. » ka thëne ish-presidenti i Kosovës, njëherei biznemseni i njohur boteror z.Pacolli për gazeten zvicerane ne shqip Le Canto27.ch

Sipas z.Pacolli « Pamvaresisht nga hidherimet apo mospajtimet e mia, fundja jetojme ne nje vend me pluralizem politik te cilat gjera mund te ndodhin, une kam votuar presidnetn Vjosa Osmani, ndyrshe nese vendi do te shkonte ne zgjedhjeve do te ishte nje katasrofe humanitare ne kete kohe pandemie.. » Kosovo: Neue Regierung im Amt | Friedrich-Naumann-Stiftung

 

 

Derniers articles

Berna dhe Tirana nënshkruajnë marrëveshje deri në 2026! Financim e digjitalizimit te KQZ me 1.2 milione CHF

Titane, 24 mars -Në kuadër të bashkëpunimit për dixhitalizimit, Tirana ka nënshkruar sot marrëveshje nje marreveshje me autoritet e Bernes deri në 2026 me...

Historike, emri i Kosovës, për herë të parë pas 20 vitesh, nuk permendet ne raportin e OKB-së anti drogë. Ja cfare thuhet për Shqiperine...

Gjenevë/ UN, 31 mars -Organizata e Kombeve të Bashkuara ka publikuar këtë të enjte  raportin për prodhimin e kokainës në nivel global. Në raportin...

Sipas raportit të OKB-së, Shqipëria dhe Serbia bëjnë kontrabande të hapur të drogës, Kosova nuk përmendet pas 20 vitesh

Gjenevë/ UN, 31 mars -Organizata e Kombeve të Bashkuara ka publikuar këtë të enjte  raportin për prodhimin e kokainës në nivel global. Në raportin...

Ramazani ne burgun e Scheveningenit / Nga Haga tregojnë se Thaci, Veseli dhe te tjerët a po agjërojnë…

Hagë, 30 mars -Njerezit, ata te komuniteti muslimanë ne lufte e ne burgje kane mbajtur ramazanin. Edhe në luften e fundit perballe Serbise lufëtarete...

Rekord: Diaspora shqiptare nga Zvicra vitin e kaluar ka dërguar në Kosovë rreth 100 milionë CHF

Prishtinë, 30 mars -Diaspora vazhdon të luaj një rol shumë të rëndësishëm në ekonominë e Kosovës. Përgjatë një viti nga mërgimtarët dërgohen para të...