3.1 C
Berne
dimanche 25/02/2024

Neser ne kongresin e XIII te AMFE ne Tirane do te porformojne artistet e njohur Lule Elezi dhe Kastriot Tusha

Tirane, 2 qershor -Neser (03.06.2022) duke filluar në orën 10:00 në ambientet e Hotel Tirana International, ku do të mbahet Kongresi i XIII-të europian organizuar nga Federata e Mjekëve Shqiptarë në Europë në bashkëpunim me QKUM, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Në hapje se ketij kongresi nga Dr.Aurora Dollenberg, presidente e AMFE, per te pranishmit do te kene rastin te shikojne dhe degjojne performancën e dy artistëve të njohur shqiptarë, tenori Kastriot Tusha dhe pianistja Lule Elezi, me një program të përzgjedhur artistik nga repertoari i veprave shqiptare dhe botërore.

Po ashtu në këtë Konferencë pritet të marrin pjesë por mjekrve, eksperteve nga medicina edhe përfaqësues të institucioneve shtetëtore.

Derniers articles

L’ambassadeur Suisse auprès de l’ONU avec un message pour le Kosovë et la Serbie

La Serbie, déçue par la Suisse, a critiqué l'ambassadeur suisse pour son manque de solidarité avec la propagande de Vucic et ses mensonges au...

Gjenevë, vdesin dy të rinj në paraburgim, para komisariatit të policise tubohen mbi njëqin qytetarë të revoltuar

Gjenevë, 24 shkrut -"Askush nuk e meriton të vdesë në qelitë në Bulevardin Carl-Vogt," brohoritin demonstruesit. Ata duan të dinë të vërtetën. Autoritetet tona...

Flet gazetari shqiptar që lëshoi Ukrainën 24 orë para invasionit rus. Sot bëhen dy vjet kur Rusa nisi te ukupoj Ukrainën…

Natën e 23 deri më 24 shkurt 2022, Vladimir Putin nis "operacionin e tij special ushtarak" në Ukrainë. Shtete, opinione ndërkombëtare dhe media i...

Zvicra organizon verës në Gjenevë konferencën ndërkombëtare për Ukrainën. Lajmin e dha sot nga KS i OKB-së shefi i diplomacise zvicerane

Bernë, 24 shkurt -Ministri i Punëve të Jashtme të Zvicrës Ignatius Cassis njoftoi sot në mbledhjen e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së se me...

Ardon Jashari, në mars i rikthehet kombëtares zvicerane ?

Bernë, 23 shkrut -Kanë përfunduar bisedimet mes Federatës së Futbollit të Zvicrës (SFV) dhe Ardon Jasharit. Ky xhevahir kosovar së shpejti duhet të luajë...