20.4 C
Berne
jeudi 13/06/2024

Mediat e opozites ne ofanzive me spekulime me doreheqjen e ministrit te mbrojtjes edhe pse Mehaj u deklarua qarte

Prishtine, 10 gusht -Mehaj me lëvdata për ushtarët e FSK-së pas dorëheqjes: Përderisa i kemi këta, atdheu është i sigurt

Armend Mehaj, ka dhënë dorëheqje sot nga pozita e ministrit të Mbrojtjes.

Mehaj me anë të një shkrimi në Facebook, ka treguar edhe arsyet e këtij vendimi.

Sipas tij «Kjo kërkesë prej anës sime, ka ardhur për arsye familjare, për të cilat e kam njoftuar Kryeministrin Kurti, me kohë që më parë. Ai më falënderoi për punën time si dhe për të gjitha angazhimet e përbashkëta deri më sot ».

Por disa media te tashme te njohura te opozites dhe disa tjera me pagese po spekulojne me tituj qesharak e tendencioz per te krijuar kaos sikur edhe mediat serbe me doreheqjen e ministrit Mehaj, qe ne fakt keti 20 vitet e fundit ka pasur mbi 30 doreheqje e shkarkime te ministrave madje edhe kryeministra e president te ish-Qeverive, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Pas lirimit nga detyra, ish-Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka zhvilluar një takim përshëndetës me pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Mehaj tha se ata janë djemtë më të zot dhe më të mirë që ka Kosova, transmeton gazeta online Reporteri.net.

“Takim përshëndetës me djemtë më të zot dhe më të mirë që ka Republika. Secili më profesional, më i përgatitur e më i guximshëm se tjetri” ka thene Mehaj

Mehaj ishte emëruar si ministër në këtë pozitë në vitin 2021 kur ‘Qeveria Kurti 2’ kishte filluar mandatin.

Derniers articles