28.2 C
Berne
jeudi 18/07/2024

Horror me një kishë / I riu masakroi me thikë priftin dhe besimtarët, ja momenti i tmerrshëm kur…+18 VIDEO

Një sulm tjetër me thikë ka ndodhur në Sideni të Amerikës, këtë herë jo në një qendër tregtare por në një kishë.

Peshkopi dhe besimtarët u sulmuan me thikë në kishën Christ The Good Shepherd në Wakeley, pak pas orës 19:00 të së hënës, sipas Metro.co.uk.

Pamjet tregojnë momentin kur një burrë shkon te peshkopi para se ta godasë me thikë në fytyrë dhe në trup. Peshkopi më vonë u kap duke nga kamerat duke u dërguar në një ambulanca në spital, ndërkohë që thuhet se edhe disa besimtarë janë plagosur me thikë nga sulmuesi. Dyshohet se sulmuesi është bllokuar nga besimtarët dhe nuk po e lejojnë të largohet.

Kjo ngjarje ka ndodhur në më pak se 48 orësh pas goditjes me thikë të shtunën në qendrën tregtare ku mbetën 6 të vdekur dhe disa të plagosur. Kjo ngjarje ka ndodhur në më pak se 48 orësh pas goditjes me thikë

 

Derniers articles