17.4 C
Berne
lundi 15/07/2024

Selim Hoti: Tubimi i AAK ne Baden – Wütenberg, Haradinaj dhe Blakaj me qendrime te qarta para mërgimtarëve ne Gjermani se pa bashkëpunim të ngushtë me aleatët tane

Kryetari i AAK-së ne Bavari z.Selim Hoti: Alenca është bërë tashme një urë lidhëse për bashkeatdhetaret tanë si ne aspektin politik dhe ate në kulturë, sidomos ne perkrahje te mësimit plotësues ne gjuhen shqipe. Vetëm keshtu femijeve tane ju mundësohet ta ruajnë gjuhen, kuturen dhe traditat tona kombëtare

Baden, 4 korrik -Kosova nuk ka të ardhme të mirë pa bashkëpunim me SHBA-të dhe aleatët tane nderkombëtar..u tha ne tubimin e fundit te AAK-së dega ne Baden – Wütenberg me bashkeatedhetarë, ku të pranishëm ishin kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj dhe deputetë nga Republika e Kosovës znj.Time Kadriaj, Bekë Berisha, pastaj kryetari i AAK-së për Gjermani Uke Blakaj, koordinatori për diaspore Can Tahiri dhe kryetari deges se AAK-së në Prizren Besnik Krasniqi, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch.

Kryetari i AAK-së ne Bavari z.Selim Hoti pasi i përshëndeti te pranishmit, ai ka falenderuar nikoqirin e ketij tubimi Pleurat Berishen dhe të tjeret. Ne fillim z.Hoti ka shprehur rrespekt te veqant per familjet e deshmorëve te UCK-së.

„Alenca është bërë tashme një urë lidhëse për bashkeatdhetaret tanë si ne aspektin politik po ashtu edhe ate në kulturë, sidomos ne perkrahje te mësimit plotësues ne gjuhen shqipe, sepse vetem keshtu femijeve tane ju mundësohet ta ruajnë gjuhen, kuturen dhe traditat tona kombëtare…“ ka thenë tjera z.Hoti.

Ne vazhdim kryetari i AAK-së ne Bavari Selim Hoti ka shtuar se «lideri ynë Haradinaj dhe deputetët Kadriaj dhe Berisha gjithnje ishin dhe jane në sherbimi te vendit si dhe simbol te lirise dhe pamvaresise se Kosovës..“

Për me shumë mund te mësoni dhe shikoni si më poshtë:

Derniers articles