22.2 C
Berne
jeudi 18/07/2024

Gjendet trupi i pa jetë i një serbi në Zvicër. Viktima zbulohet pas dy ditësh në një kamion

Bernë, 14 prill -Në fund të javës që e lam pas, në Zvicer është gjetur trupi i pa jetë i nje qytetari D.D (rreth 40) nga Serbia. Kufoma është gjetur dy ditë më vonë ne nje kamion, njofton gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch referuar ne rrejteve sociale.

Gazeta Le Canton27.ch ka mesuar se viktima  ka punuar në një kompani nga Novi Sadi. Shkaku i vdekjes nuk dihet për momentin. Sipas famljareve te tij, vdekja e  D.D mbetet edne nje mister.

Le Canton27.ch ka mesuar se shoferi serb nga Sidi (qytet ky jo larg kryeqytetit të Serbisë-Beogradit) se tragjedia ka ndodhur në Zvicër, ku në kabinën e kamionit të tij i cili është gjetur i vdekur, shofer nga Shidi, jo larg kyrqytti serb Beogradit. Trupi i shoferit fatkeq u zbulua pardje dhe sipas informacioneve të disponueshme, ai kishte dy ditë që kishte vdekur para se të gjendej.

« Vëllai im i bukur. Ne nuk ramë dakord kështu. S’duhej të largoheshe kështu pa na thënë lamtumirë dhe pa na thyer zemrat… motra të do, shihemi, na prit… », kane shrkuar ne rrejtet soacilae fmailjaret e tyre, përcjell Le Canton27.ch

Viktima punonte për një kompani transporti nga Novi Sadi. Familja dhe miqtë i dhanë lamtumirën Dejanit përmes postimeve emocionuese në rrjetet sociale, duke shprehur pikëllimin dhe tronditjen e tyre për largimin e papritur të tij.

 

Derniers articles