3.6 C
Berne
samedi 9/12/2023

Kosova fiton në Andorrë me rezultat 0:3

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar fitore me rezultat 3-0 ndaj Andorrës, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024

Milot Rashica shënoi golin e parë në minutën e 25 pas një asistimi të Florent Muslisë. Ndërsa golin e dytë personal dhe për rezultatin 2-0, Rashica e shënoi në minutën e 71 të ndeshjes.

Goli i tretë dhe i fundit në ndeshje, u shënua nga Altin Zeqiri në minutën e 82 të ndeshjes pas një asistimi të mrekullueshëm nga Milot Rashica.

Aktualisht Kosova pas fitores së sontme renditet në vendin e katërt me shtatë pikë, kurse Andorra gjendet në pozitën e fundit në tabelë me dy pikë.


’90+6 Mbyllet ndeshja. Kosova fiton 0:3
’90 – 6 minuta lojë shtesë

’82 – Kosova shënon golin e tretë, përmes Altin Zeqiri.

’74 – Rashica shënon gol por vari e anulon.

’71 – Kosova shënon golin e dytë ndaj Andorrës. Milot Rashica ka shënuar golin e dytë personal në minutën e 71 të ndeshjës ndaj Andorrës. Rezultati aktual 0:2 në të mirë të Kosovës.

’63 – Lëndohet rëndë Albion Rrahmani në minutën e 63 të ndeshjes. Ai u tërhoq nga fusha me barrelë, në vend të tij në fushë hyn Meriton Korenica.

’60 – Kalon një orë lojë në ndeshjen Andorra – Kosova. Rezultati vazhdon të jetë 0:1 në favor të Dardanëve.

’52 – Kosova tenton me Albion Rrahmanin por që goditja e tij shkoi mbi portë.

’46 – Nis pjesa e dytë

’45+2 – Kombëtarja e Kosovës shkon në pushim me golin e Milot Rashicës i cili e shënoi në minutën e 25 të ndeshjes pas një asisitimi të mrekullueshëm nga Florent Muslija. Kosova është duke poseduar topin në fushë me 59 përqind.

’37’ Rast për Kombëtaren e Andorrës, por Aro Muriq ishte në vend.

’35 – Qendrim Zyba tenton me nje goditje të fortë por që goditja e tij shkon mbi portë.

’25 – Milot Rashica ka shëuar gol në ndaj Andorrës pas një asisitimi të mrekullueshëm nga Florent Muslija. Rezultati 0:1.

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar fitore me rezultat 3-0 ndaj Andorrës, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024.

Milot Rashica shënoi golin e parë në minutën e 25 pas një asistimi të Florent Muslisë. Ndërsa golin e dytë personal dhe për rezultatin 2-0, Rashica e shënoi në minutën e 71 të ndeshjes.

Goli i tretë dhe i fundit në ndeshje, u shënua nga Altin Zeqiri në minutën e 82 të ndeshjes pas një asistimi të mrekullueshëm nga Milot Rashica.

Aktualisht Kosova pas fitores së sontme renditet në vendin e katërt me shtatë pikë, kurse Andorra gjendet në pozitën e fundit në tabelë me dy pikë.


’90+6 Mbyllet ndeshja. Kosova fiton 0:3
’90 – 6 minuta lojë shtesë

’82 – Kosova shënon golin e tretë, përmes Altin Zeqiri.

’74 – Rashica shënon gol por vari e anulon.

’71 – Kosova shënon golin e dytë ndaj Andorrës. Milot Rashica ka shënuar golin e dytë personal në minutën e 71 të ndeshjës ndaj Andorrës. Rezultati aktual 0:2 në të mirë të Kosovës

’63 – Lëndohet rëndë Albion Rrahmani në minutën e 63 të ndeshjes. Ai u tërhoq nga fusha me barrelë, në vend të tij në fushë hyn Meriton Korenica.

’60 – Kalon një orë lojë në ndeshjen Andorra – Kosova. Rezultati vazhdon të jetë 0:1 në favor të Dardanëve.

’52 – Kosova tenton me Albion Rrahmanin por që goditja e tij shkoi mbi portë.

’46 – Nis pjesa e dytë

’45+2 – Kombëtarja e Kosovës shkon në pushim me golin e Milot Rashicës i cili e shënoi në minutën e 25 të ndeshjes pas një asisitimi të mrekullueshëm nga Florent Muslija. Kosova është duke poseduar topin në fushë me 59 përqind.

’37’ Rast për Kombëtaren e Andorrës, por Aro Muriq ishte në vend.

’35 – Qendrim Zyba tenton me nje goditje të fortë por që goditja e tij shkon mbi portë.

’25 – Milot Rashica ka shëuar gol në ndaj Andorrës pas një asisitimi të mrekullueshëm nga Florent Muslija. Rezultati 0:1.

’19 – Kosova tenton me anë të Albion Rrahmanit por goditja e tij shkon mbi portë.

’17 – Kosova vazhdon ta ketë posedimin e topit, aktualisht me 67 përqind. Rezultati i takimit vazhdon të jetë 0-0.

’10 – Kalojnë 10 minuta lojë  ndërmjet Kosovës dhe Andorrës, rezultati aktual mbetet ende 0-0. Posedimi i topit i takon Dardanëve.

‘1 – Fillon ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Andorrës, ndeshje e vlefshme për kualifikimet për Euro 2024 që do të mbahen në Gjermani.

Derniers articles

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset 08 dhjetor 2023| 00:27 Publicisti dhe shkrimtari Kim Mehmeti ka deklaruar se Ushtria Çlirimtare e...

Amerika i kthen shpindën. Ukraina i kthet Zvicres.. Ignazio Cassis dëshiron të rindërtojë Ukrainën

Brrne, 8 dhjetor -Këshilli Federal dëshiron të kontribuojë në rindërtimin e Ukrainës në shumën prej gjashtë miliardë frangash. Por ndryshe nga sa ishte planifikuar,...

OKB, UNESCO e njeh traditën e iftarit të Ramazanit si trashëgimi kulturore

Gjeneve, 8 dhjetor -Agjencia kulturore e OKB-së e njohu të mërkurën iftarin, vaktin që prish agjërimin gjatë muajit të shenjtë mysliman të Ramazanit, në...

Një gazetar shqiptar zgjidhet anëtar i komitetit të Shoqatës së Gazetarëve Ndërkombëtar (APES) në Gjenevë

Photo: Pierrem Virot (APES) Gjenevë, 8 dhjetor -Shoqata e Gazetarëve të huaj në Zvicër dhe Liechtenstein-APES (The Foreign Press Association in Switzerland and Liechtenstein) me...

Zvicër, Këshilli Federal vendos të përgatisë një mandat negociues me Bashkimin Evropian

Bernë, 7 dhjetor -Këshilli Federal udhëzon FDFA të zhvillojë një mandat negociues me Bashkimin Evropian Në mbledhjen e tij të 8 nëntorit 2023, Këshilli...