22.3 C
Berne
dimanche 1/10/2023

Ish-presidenti i Kosovës Pacolli ne dasmen e te bijës së ish presidentit amerikan Trump

Ish-presidenti i Kosovës dhe Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, në një postim të tij në Facebook ka treguar se aktualisht ndodhet në SHBA, në dasmën e vajzës së ish Presidentit amerikan, Donald Trump.

Ai thotë se ndihet i nderuar duke marrë pjesë në rezidencën e ish presidentit Trump.

“I nderuar të jam sonte në rezidencën e Ish-Presidentit amerikan, Donald Trump, në Mar-a-Lago, ku jam i ftuar në darsmen e madhe të Tiffany dhe Michael”, shkruan Pacolli.

Ja video më poshtë e publikuar nga Behgjet Pacolli.

Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka publikuar një fotografi me Tiffany Trump, vajzën e ish-presidentit të ShBA’së, Donald Trump, dhe bashkëshortin e saj, Michael.

Ai ka udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për të marrë pjesë në dasmën e tyre.

Pacolli ka thënë se dyshen i ka mysafirë shpesh në rezidencën e tij në Hajvali.

“Pas 26 vitesh u ktheva dje në Miami, ku gjatë viteve ’90 dhe deri në vitin 2002 isha rezident dhe kisha një shtëpi. Ishte mbresëlënëse të kthehesha në këtë qytet të bukur, por këtë herë jo si rezident, por si i ftuar në eventin më të rëndësishëm të ditës, në dasmën e miqve të mi Michael dhe Tiffany, të cilët janë mysafirë të mi të shpeshtë në rezidencën time në Hajvali”, ka shkruar Pacolli.

Derniers articles

Nese nuk na besoni neve…Atëherë lexoni dhe besoni mediave boterore. Ja se çfarë shkruan gazeta gjermane per Edi Ramen..

Berne, 1 tetor /Frankfurter Allgemeiner Zeitung: Edi Rama është padyshim kryeministri më i mirë që ka pasë Serbia që prej kohës së Nikolla Pashiq! FAZ:...

Mediat zvicerane: Vazhdon terrori nga manastiret serbe, dje ne Kosovë, sot ne Serbi…Një krijesë misterioze me hiram të zi në një manastir, që...

Berne, 1 tetor -Nje video  me rrjete sociale ka tmerrusr qytetaret ne Serbi, ku verejet nje krijese misterioze po shkaktob frikë dhe terror në Serbi,...

Kisha te Manastiri serbe ne Banjska dikur ishte xhami. Ja cili hoxhë shërbente aty!

Banjska në Zveçan, aty ku krimi serb vrau një polic kosovar e tentoi të destabilizonte veriun, paska qenë dikur një fshat tipik shqiptar, e...

Mergimtaret ne Zvicer bënë homazhe për nder të heroit te sovranitetit, policit Afrim Bunjakut

Berne 30 shtator -Dje dhe sot edhe ne Zvicer gati ne gjitha kantonet dhe qendrat  ku veprojne institucionet e Republikes se Kosoves mergimtaret tane...

Ne diten e stome 30 shtator 1912 nisi mobilizimi për luftën e parë ballkanike. Serbia kishte okupuar tokat shqiptare, Kosoven dhe Maqedonine

Luftërat Ballkanike janë emri i dy luftërave ndërmjet shteteve ballkanike në vitet 1912 dhe 1913. Luftërat u motivuan nga dëshira e shteteve ballkanike për...