28.2 C
Berne
jeudi 18/07/2024

Martohet William Walker, ne dasem edhe mysafire e krushqi nga Kosova (FOTO)

Amerike, 27 janar -Sonte ka hyre dhenderr miku i madh i Kosoves dhe shqiptarëve, William Walker, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch.

Në dasmen që u mbajt në SHBA, krushqi dhe mysafirë kishte edhe nga Kosova dhe shqiptare tjere ne Amerike. Aty ishte edhe një familje llapjane, miku i i tij me i ngusht Muhamet Beqiri, polic i pensionuar.

Dhenderi Wolket bashkë me nusen e tij, kanë shkrepur fotografite e para.

Dite më parë në ceremoninë e pensionimit të Muhamet Beqirit nga Policia e Kosovës ishte i pranishem edhe vetë Walker.

Derniers articles