17 C
Berne
lundi 15/07/2024

Rita Ora në Zvicer më 28 qershor do e dridhin Zurich-un. Për herë të parë ajo do këndoj edhe shqip me dy flamuj, para publikut botëror

Bernë, 25 prill -Mu në pervjtorin, diten e humbje se serbeve ne Betejen e Kosovës, me 28 qershor Rita Ora ne Zhurich te Zvicres do te mbaje nje koncert te madhë. Rita ora është një grua e fuqishme, një superstar ndërkombëtar dhe asgjë nuk mund ta ndalojë atë. Ajo është një nga personazhet e njohur ndërkombëtarisht të estradës.. Rezultati i saj krijues është i jashtëzakonshëm dhe ajo do ta bëjë të shtunën e 28 qershorit ta dridh Zurichun, shitja e biletave qysh tash ka nisur, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch
Kosovarja Rita Ora njëra ndër këngëtaret më të dëgjuara të shekullit 21

Rita Ora ka lindur në Prishtinë. Kur ajo ishte një vjeç, prindërit e saj ikën në Londër, ku ajo u rrit. Por ajo është gjithmonë e vetëdijshme se nga vjen. “Prindërit më kanë mësuar të jem krenare për rrënjët e mia”, thekson ajo vazhdimisht në intervista. Për angazhimin e saj pozitiv, ajo u emërua ambasadore nderi e Kosovës në vitin 2015, shkruan  gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Nëse Rita Ora ka kohë në Cyrih, asaj i pëlqen të shkojë në Üetliberg

Krahas gruas së fuqisë 1.66 metra, performojnë edhe të mëdhenjtë e hip-hopit, R&B dhe pop-it shqiptar si Ledri Vula (32), Elvana Gjata (32) dhe Dhurata Dora (26). Rita Ora është gjithmonë në Cyrih. Në kohën e saj të lirë, asaj i pëlqen të bëjë një shëtitje në Üetliberg, shijon ajrin e pastër, të cilin e lavdëron gjithmonë.

Derniers articles