25.5 C
Berne
mardi 23/07/2024

Policia zvicerane kap një serb me 80 kg drogë

Siant-Gallen, 1 shkurt -Një furgon me 80 kilogramë drogë (Marihuanë sintetike) eshte gjetur nga policia zvicerane. Mesohet se i arerstuzari eshte nje serb, njofton gazeta zvicerane ne shqip « Le Canton27.ch »

Droga u zbulua nga policia kantonale e Saint-Gallenit gjatë një kontrolli rutinor te trafikut në Neuhaus. Mesohet se droga ishte në një furgon që mbante targa të Cyrihut dhe drejtohej nga një Serb 27-vjeçar. Shoferi u arrestua. Prokuroria Publike e Kantonit të St. Gallen ka filluar procedim penal.

Derniers articles