23.1 C
Berne
mercredi 17/07/2024

Kastriot Imeri i Gjeneves nga Servette mund te shkoj per Young Boys

Futbollisti i njohur shqiptar (zviceran) Kastriot Imeri me redaktorin  e gazetes zvicerane Le Canton27.ch

Gjeneve, 10 gusht -Futbollisti i njohur kosovar Kastriot Imerii cili shpesh eshte pare ne tapine e gjelbert te NATI-t eshte në pritje te nderrimi te ekipit. Ai është në prag të largimit, disa klube janë të interesuara për të, por ai nuk luan më me Serveten dhe stërvitet jashtë grupit, shkruan gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Ne e dimë se futbollisti kosovar është në rrugëdalje, disa klube janë të interesuara, përfshirë Bruges. Por po qarkullojnë thashetheme që do të çonin në Bernë.

Vera është e nxehtë. Sidomos për Kastriot Imerin. Dipas TDG mesfushorit zviceran nga Servette i skadon kontrata në qershor 2023 dhe kjo verë është pikërisht koha kyçe për t’u larguar. Për të, si për klubin e granatës. Janë marrë të gjitha masat paraprake: ai stërvitet jashtë grupit që nga rifillimi, ndaj nuk ka luajtur asnjë ndeshje miqësore dhe nuk është thirrur për katër ndeshjet e para të sezonit.

Derniers articles