3.6 C
Berne
samedi 9/12/2023

Jo vetem se e hane mishin e derrit, por edhe e transplanton zemren e tij, por pacientet vdicen pas gjashte javesh

Pacienti amerikan Lawrence Faucette, i trajtuar në Spitalin Universitar të Baltimores, vdiq gjashtë javë pasi mori një zemër derri të modifikuar gjenetikisht. Shkaqet e vdekjes janë ende të paqarta

Vdekja e pacientit të transplantuar me zemrën e një derri

Lawrence Faucette, një amerikan 58-vjeçar që vuante nga probleme serioze në zemër dhe i papërshtatshëm për dhurim njerëzor, ishte pacienti i dytë në botë që mori një zemër derri të modifikuar gjenetikisht, në Spitalin Universitar Baltimore, më 20 shtator, njofton hazeta z icerane Le Canton27.ch, duke ju referusr medi e emerikand

Universiteti i Maryland njoftoi në një deklaratë për shtyp vdekjen e tij të hënën, gjashtë javë pas marrjes së organit të derrit.

Derniers articles

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset 08 dhjetor 2023| 00:27 Publicisti dhe shkrimtari Kim Mehmeti ka deklaruar se Ushtria Çlirimtare e...

Amerika i kthen shpindën. Ukraina i kthet Zvicres.. Ignazio Cassis dëshiron të rindërtojë Ukrainën

Brrne, 8 dhjetor -Këshilli Federal dëshiron të kontribuojë në rindërtimin e Ukrainës në shumën prej gjashtë miliardë frangash. Por ndryshe nga sa ishte planifikuar,...

OKB, UNESCO e njeh traditën e iftarit të Ramazanit si trashëgimi kulturore

Gjeneve, 8 dhjetor -Agjencia kulturore e OKB-së e njohu të mërkurën iftarin, vaktin që prish agjërimin gjatë muajit të shenjtë mysliman të Ramazanit, në...

Një gazetar shqiptar zgjidhet anëtar i komitetit të Shoqatës së Gazetarëve Ndërkombëtar (APES) në Gjenevë

Photo: Pierrem Virot (APES) Gjenevë, 8 dhjetor -Shoqata e Gazetarëve të huaj në Zvicër dhe Liechtenstein-APES (The Foreign Press Association in Switzerland and Liechtenstein) me...

Zvicër, Këshilli Federal vendos të përgatisë një mandat negociues me Bashkimin Evropian

Bernë, 7 dhjetor -Këshilli Federal udhëzon FDFA të zhvillojë një mandat negociues me Bashkimin Evropian Në mbledhjen e tij të 8 nëntorit 2023, Këshilli...