20.8 C
Berne
dimanche 26/05/2024

Clinton ne Tirane. Vizite me pagese? Per poena politik per Edi Ramen!

Clinton ne Tirane. Vizite me pagese? Per poena politik per Edi Ramen per rikthimin e imazhit pas nje ser takimesh me Vucic dhe Lavrov si dhe deshtimit te «otvoreni balkan»
Kjo vizite e papritur e pensionerit Clinton nuk dihet se eshte apo s’eshte vizite me pagese, por nje gje dihet se Rama me Billin po ben fushate per poena politik pas nje ser takimesh te lidereve dhe gazetareve nga Kosova e Shqiperia me Vucicin, Lavrov, Dacic dhe Putinin. Dhe e tere kjo behet per ta maskuar takimet me serbet dhe ruset dhe t’u paraqitur «proamerikan» qe tashme ka tejkaluar ne servilzem.
Dje dhe sot ne Tirane dhe Beograd me shume u fol për Albin Kuritn se sa per 4 korrikun?!
Pse kjo vizite e Clinton ne Tirane ne ket kohe qe nuk paraqet kurrefare date apo ngjarje me rendesi apo me interes shqiptaro-amerikan (?!) meqe nuk eshte as dite e pamvaresise se Shqiperise e as e Kosoves, as dita e bombardimeve e as dita e kapitulimit te Serbise?! Nese qenka dita e Amerikes, atehere duhet te vije presidenti Bajden ose Rama te shkoje ne Washington. Etha viizte me pagese, sepse Dje dhe sot ne Tirane dhe Beograd me shume u  fol për Albin Kuritn se sa per 4 korrikun?!
Kjo vizite ne Shqiperi e Clintonit si pensioner do t’i sherbeje me shume Rames se sa shqiptareve, kur dihet se ne Shqiperi ska pas as lufte e as bombardime, nje. Dhe dy per mua me mire nje vizite e Clinton ne Kosove, sidomos ne Veri apo Presheve sa dhjete vizita ne Tirane!..
Nje vizite e tille fushate u zhvillua edhe me Wesli Clark qe nuk pati jehone, pasi u pa e qarte se edhe ai ishte manipluar nga disa «proamerikanet» steril
Sikur Albini ta kishte mik dhe ta perqafonte Vucicin apo Lavrovin, sigurisht edhe ai do ta bente fushate dhe do ta ftonte Clinton per vizite ne Prishtine per te lene nje pershtypje tek shqiptaret se «Une nuk jam proserb apo rusofil»

Derniers articles