1.4 C
Berne
jeudi 30/11/2023

Balkans

Kryeministri shqiptar Albin Kurti në listen e panelisteve kryesor, flet neser ne Forumin e Paqes në Paris i ftuar nga Macron

Paris, 10 nentor -Me ftesë të presidentit të Francës, Emmanuel Macron, kryeministri shqiptar, Albin Kurti neser do të marrë pjesë në ”Forumin e Paqes”...

Afera skandaloze RAMELONI që do ta rrëzoje pasardhesin e Enver Hoxhës, Edi Ramen! Shqiperia pushton faqet e para te gazetave zvicerane dhe botërore

Bernë, 8 nentor -Marrëveshja diskerte për emigrantët mes Edi Ramës dhe homologes se tij italiane Giorgia Meloni ka shkatuar reagime dhe revolta te shumta...

Skandal pas skandali: Afera tjetër që e bënë Vucicin ta harroje Fahri Musliun. Mediat në Serbi ja zbulojne se djali i vogël i Vucicit...

Sot media serbe ne beograd dhe rrejete soacilae ne Serbi kane sjellur nje tjeter afere presidetnit te tyre Aleksander Vucicit. Kësaj nuk flasin per "babain"...

Shqiptarët e Luginës se Preshevës, nëse nuk do jenë unik, do humbin serish dy deputetë si diaspora në Zvicër   

Preshevë, 8 nentor -Shqiptarët e Luginës gati për zgjedhjet në Serbi, të ndarë synojnë tri mandate. Dy listat zgjedhore të shqiptarëve të Luginës së...

Kryeministri shqiptar Albin Kurti bashkon lideret e Luginës se Preshevës. Ju kerkoi qe te jene unik me zgjedhjet e ardhshme ne Serbi!

Prishtine, 8 nentor  -Siq kemi raportuar Kryeministri shqiptar Albin Kurti, ka zhvilluar mbreme ne Prishtine nje takim me liderët e partive shqiptare nga Lugina...

Ambasadori i Palestines në OKB: Tërheqja e ambasadës së Kosovës nga Jerusalemi është një hap drejt njohjes së Kosovës nga shteti ynë

Gazetari i ATV dhe Redaktori i gazetes zvicerane në shqip Le Canton27.ch në bisede me ambasadorin e Palestines ne OKB z.Ibrahim Khraishi Gjenevë-UN / 7...

Protesta e fundit “Serbia kundër dhunës” në këtë format: Qytetarët thonë “Mos fle deri në 17 dhjetor”

Beograd, 4 nentor -Sonte është mbajtur protesta tjetër e 27-të radhazi “Serbia kundër dhunës” në Beograd para Kuvendit të Serbisë, ku një kolonë qytetarësh...

Per t’i besuar fjaleve te Vucicit dhe Musliut, pse presidenti serb nuk e ben ADN per t’ju mbyllur gojen njerezve?!Nuk mjafton me perqafu «babain»...

Emri i gazetarit kosovar në pension, Fahri Musliu, ka disa ditë që perfolet në mediat në ballkan, sudomos ne Serbi e Kosovë për shkak...

Specialja ne Kosove po vazhdon me operacione te hetimeve për vepra penale kundër administrimit të drejtësisë

Hage, 2 nentor -Lidhur me bastisjet që ndodhën ditëve të fundit, Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dalë sonte vonë pak minuta para mesnate...

Serbia ishte një strehë për shumë rusë, por aktivistët rusë thonë se nuk ndihen më të sigurt në Serbi, po largohen nga Beogradi

“Shumë janë kundër luftës” Serbia është bastioni i rezistencës ruse Serbia u bë një strehë për shumë rusë që nuk ishin më të sigurt...

Dernier articles

Delegacioni shqiptar në AP të Interpol-it në Vienë takohen me sekretarin e përgjithshëm të Interpol-it Jürgen Stock

Viene, 29 nentor (Interpol) -Në kuadër të punimeve te Asamblese së Përgjithshme te Interpol-it që po zhvillohen në Vienë ku jane tubuar mbi një...

Poetja e re Cerazela Kondi vjen me tri poezi te reja nga libri i ardhshem i saj

Nga nektari i poezisë - Cerazela Kondi Ku je? Jam aty ku ti kurre nuk kerkove. Atje ku ti humbe. Jam loti qe ti nuk qave. Jam vuajtjet qe ti kurre si...

Presheva bëhet edhe me një kuadër në perendim. Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi

Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi. Ajo posa ka diplomuar në Fakulltetin e Steyr, që quhet Controlling, Rechnungswesen...

Specialja nga Haga nuk e komenton protesten. Ata thone se dihen qendrimet tona: Ne nuk jemi kunder UCK-se por individeve!

Hagë, 30 Nëntor -Vizita e djeshme e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, nuk u prit mirë nga nje grup i vogël në Kosovë. PSD...

Dretjuesit e Interpol-Tirana në Asamblenë e Përgjithshme në Vienë flasin për Le Canton27.ch pas takimit me krerët e Interpolit

Pëllumb Seferi, drejtor i departamentit te policise se shtetit shqiptarë për Marëdhenieve nderkombëtare, në bisede me gazetarin Nefail Maliqin, te derguarin tonë tone ne...