12.5 C
Berne
mardi 21/05/2024

Balkans

Sallahu: Vota e Arifit është kundërkushtetuese

Blerim Sallahu, përfaqësues ligjor i Lëvizjes Vetëvendosje, në Interkativ të KTV-së ka thënë se vota e deputetit Etem Arifi për zgjedhjen e Qeverisë Hoti...

Ekskluzive nga Haga: Jeta në burgun e Scheveningenit në 10 foto. Ja cfarë bëjnë Thaci dhe Veseli dhe të tjerët gjatë një dite në...

Hagë, 30 Nentor -Pas arrestimit te ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhje te tjereve me me 5 nëntor u transhferuar në Hagë...

Raporti i OKB-së: Sot në Shqipëri cdo e dyta femer, viktimë e dhunës!

Sipas raportin te OKB-së apo mbi 500 mije femra shqiptare sot jane viktimë e dhunës në familje ne shtetin me te vogel ne Evropë?!Gjenevë, UN...

Pas shpalljes se rezultateve te KQZ: Kandidati i VV fiton zgedhjet në Podujevë, kandidat i Agim Veliut te shpija

KQZ ka njoftuar se nga 100% të votave të numëruara, Shpejtim Bulliqi nga VV-ja ka fituar Podujevën pa balotazh.Këto janë rezultatet: Vetëvendosje - 51.6%, LDK-ja -...

Haxhi Dauti, kryetar i komitetit shqiptaro-amerikan uron Diten e Flamurit dhe fitoren e Bidenit

Haxhi Dauti, një emër që vjen nga thellësia e shekujve, me plot shkëlqime, një emër i lakuar në hapësirat shqiptare kudo ku janë si...

Erdh shqiptari ne qeveri, marëdhëniet mes Malit të Zi dhe Serbisë acarohen keq. Hynë në “lufte” diplomatike, dëbojnë ambasadorët e tyre përkatës

Ambasadori serb në Mal të Zi u shpall persona non grata pas një fjalimi në të cilin ai "denigroi shtetin që i dha atij...

Presidenti i Shqiperisë Ilir Meta uron për Ditën e Flamurit

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, e ka nisur këtë mëngjes me një urim për të gjithë shqiptarët, në një ditë të veçantë, siç është...

Deputeti shqiptar që “dridhi” Serbinë paralajmëron se do ta vendosë edhe flamurin e Kosovës në Kuvendin serb

Deputeti shqiptar në Serbi, Shaip Kamberi, e ka quajtur të domosdoshme vendosjen e Flamurit Kombëtar brenda sallës së Parlamentit në Beograd. Kamberi tani ka paralajmëruar...

Ish-luftëtaret e UÇPMB-së « refugjate » në Kosovë, në  vendin te cilin e cliruan po i mbyt malli për vendlindjen, nuk guxojnë të kthehen në Preshevë

Shumë prej tyre e fituan luftën me armikun, por fatkeqësisht lufta politike e cila zhvillohet ende, i gjunjëzoi ata për të mos u kthyer...

Presidentja e Kosovës shkarkon djalin e Haxhi Shalës dhe tre konsuj të tjerë te emëruar nga Thaci para se të arrestohet

Presidentja, Vjosa Osmani-Sadriu ka shfuqizuar katër dekrete për konsujt në Pragë, Lubjanë, Shkup e Tiranë.Media mëson se konsujt që iu janë shfuqizuar dekretet janë:...

Dernier articles