22.3 C
Berne
mardi 23/07/2024

Specialja nga Haga demanton «burimet e sigurta» te kreut te PSD-se se Trendafilova paska takuar Albin Kurtin

Hage, 21 shtator -« Trendafilova takohet « tinëz » me studentë midis Prishtinës », « Kuçi: Burimet janë të sigurta, Kurti është takuar me Trëndafilovën.. », ishin meta titujt e disa mediave ne Kosove duke ju referuar «burime te sigurta » te krereve te PSD-se, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Por, nga Dhomat e Specializuara në Hagë, kanë demantuar keto lajme se kryetarja, Ekaterina Trendafilova (No, KSC President Ekaterina Trendafilova did not meet with Prime Minister Albin Kurti…)

« Jo, jo kryetarja e Dhimave te Specializuara nuk eshte takuar ma kryeministrin Albin Kurti» (No, KSC President Ekaterina Trendafilova did not meet with Prime Minister Albin Kurti), kane thene sot zyrtaret e KSC-se nga Haga per gazeten zvicerane Le Canton27.ch

Kjo hedh poshtë pretendimet e PSD-së dhe kreut të saj, Dardan Molliqajt, për siç tha se Trendafilova pati sot takim të fshehtë me Kurtin.

”Është e vërtetë që presidentja Ekaterina Trendafilova ndodhet në Kosovë, sidoqoftë ajo nuk është takuar me kryeministrin Albin Kurti”, thone nga Haga per viziten e parapare te Znj. Trendafilova e cila nuk takoi gazetaret ne Gjilan por nga Prishtina permes internetit.

Derniers articles