17.9 C
Berne
samedi 31/07/2021
- Advertisement -

AUTHOR NAME

La Rédaction

853 POSTS
0 COMMENTS

Kisha dhe misioni katolik shqiptar në Zvicër në ballë me Nënë Terezen që po bashkon mërgimtarët drejt integrimeve

Luzern, 1 Nëntor -Tashmë në Zvicër jetojnë rreth 20.000 shqiptarë të besimit katolik. Prej tyre rreth 7000 në Misionin e Luzernit. Misioni mbulon pjesën...

Dr.Dollenberg: Pandemine COVID-19 nuk mund ta mposhtim vetëm me maska, nëse nuk jemi unik në këtë mision!

Bisedë me Dr.Med. Aurora Meta-Dollenberg,  presidente e sapozgjedhur e Federatës së Mjekëve Shqiptarë në Europë Aktivitetet e shumta të Federatës së Mjekëve Shqiptar në Evropë...

Zhvillimet e fundit në SHBA: Joe Biden prinë dukshëm përball republikanëve. Trump pak nervoz

Biden: Numërimi po përfundon, s’ka asnjë dyshim, ne jemi fituesitBiden ngushton diferencën me Trump në shtetin që i jep automatikisht Presidencën   Kandidati demokrat për president...

Dr.Vjosa Osmani Presidente e Kosoves

Dr. Vjosa Osmani zyrtarisht merr funksionin e u.d. të presidentes së Kosovës Prishtinë, 7 nentor -Pas zyrtarizimit te aktakuzave ndaj Presidentit Thaçi, Kryetarit të PDK...

Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe Rexhep Selimi dërgohen në Hagë

Prishtinë, 7 nentor -Pas konfirmimit të aktakuzave ndaj tre ish-liderëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të njëjtit u paraqitën në selinë qendrore të EULEX-it,...

John King i CNN-it: Nëse Biden fiton Arizonën dhe Nevadën, ai i fiton zgjedhjet

Nëse i nominuari demokrat për president, Joe Biden vazhdon kryesimin e tij në Nevada dhe Arizona, ai do të sigurojë 270 votat elektorale të...

Evi Kokalari nga Uashingtoni: Trump do rizgjidhet president, pamvaresisht nga sondazhet e TV kosovare të sponsorizuara, që po avancojnë Biden!

Uashington, 3 nëntor -Aktivistja shqiptaro-amerikane, Evi Kokalari, e angazhuar në fushatë pro-presidentit amerikan, Donald Trump, dy orë para mbylljes se kutive të votimeve në...

Shqiptarët mbrëmë luftë mes veti në Austri?!

Kjo eshte policja kosovare ne Austri e cila bashke me dy kolege e saj po ashtu kosovar luftuan mbreme fyt per fyti me terroristin...

Austri: Të shtënat me armë në Vjenë – gjithçka çka dihet deri më tani rreth “sulmit terrorist”

Ministri i brendshëm austriak, Karl Nehammer gjatë një konference për media ka thënë se “disa” njerëz kanë vdekur nga sulmet në VjenëAi gjithashtu ka...

Sot në Amerikë zgjedhjet presidenciale! Sondazhet: Biden avancon!

Qe një muaj rresht Amerika në këmbe me maska e pa maska, ne fushate pas fushate, qytet pas qyteti, debate televizive dhe ja sot...

Latest news

Cka i tha Mandela gazetarit shqiptare ne Gjeneve per Demacin e cka Demaci per Mandelen?..

Gjeneve/ UN, 30 korrik -Qe te dy i takova ne OKB! Mandelen e Afrikes e takova ne vitin 1990, kurse ate te Kosoves dhjete...

Mos u nisni për Zvicër pa i lexuar keto sygjerime. Berna me rregulla të reja për vendet e njohura të pushimeve, Shqiperia, Kosova…

Bernë, 29 korrik -Sipas autoriteteve zvicerane, njerëzit po udhëtojnë përsëri, por duke pasur parasysh rregullat e ndryshme nga vendi në vend, nuk është e...

Leuenberger: Non au changement de nom àux élections! Bientôt nous aurons le premier député d’origine albanaise au parlement suisse

Genève, le 29 julliet -"Moins de chance d’être élu avec un nom de famille étranger..", c'est le titre de nombreux articles que nous avons...

OKB: Qytetarët e Kosovës, pas 20 vitesh, për herë parë të kënaqur me institucionet e qeverisë së tyre

Bernë, 28 korrik -Se verteteë Kosova po ecen mbare me hapa te sigurt me qeverin e re te prire nga Albin Kurti deshmon edhe...

Leuenberger: Jo, ndryshim të emrit në zgjedhje! Së shpejti do kemi deputetin e parë me origjinë shqiptare në parlamentin zviceran

Gjenevë, 29 korrik -Më pak shanse për t'u zgjedhur me mbiemër të huaj (Moins de chance d’être élu avec un nom de famille étranger)...
- Advertisement -