15.9 C
Berne
samedi 30/09/2023

Zgjedhjet parlamentare ne Kantonin e Gjeneves: Mund te votoni edhe sot deri ne oren 12

Gjithashtu mund te votoni te shtunen nga mengjesi ne Service des votations et élections deri ne ora 12:00 dhe te dielen ne qendrat e votimit te lagjes ose komunes suaj deri ne ora 12:00.

Français

Il est encore possible de voter ce matin au Service des votations et élections (Rue des Mouettes 13) et demain dans le bureau de vote de votre quartier ou commune entre 10h et 12h.

English

You can vote on Saturday morning at the Voting and Election Service (Rue des Mouettes 13, 1227 les Acacias) until noon and on Sunday at the polling station of your district or municipality until noon

Español

Puede votar el sábado por la mañana en el Servicio Electoral y de Votaciones (Rue des Mouettes 13, 1227 les Acacias) hasta el mediodía y el domingo en el colegio electoral de su distrito o comuna hasta el mediodía.

عرب

اشعار للتذكرة ، غدًا هو آخر موعد لإرسال الظرف المحتوي على اوراق الاستفتاء عبر البريد. يمكنك أيضًا التصويت صباح السبت حتى الظهر في مقر خدمة التصويت المشرف على الانتخابات ، ويوم الأحد في مركز الاقتراع الخاص بمنطقتك الانتخابية أو بلديتك من العاشرة صباحا حتى الثانية عشرة ظهرا !

عند التصويت شخصيًا بمركز الاقتراع يجب تقديم بطاقة هوية صالحة بالإضاف
إلى اوراق الاستفتاء!

ניתן להצביע בשבת בבוקר בשירות ההצבעה והבחירות עד הצהריים וביום ראשון בקלפי של המחוז או העירייה עד הצהריים.

Derniers articles

Ne diten e stome 30 shtator 1912 nisi mobilizimi për luftën e parë ballkanike. Serbia kishte okupuar tokat shqiptare, Kosoven dhe Maqedonine

Luftërat Ballkanike janë emri i dy luftërave ndërmjet shteteve ballkanike në vitet 1912 dhe 1913. Luftërat u motivuan nga dëshira e shteteve ballkanike për...

Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit: Largo trupat nga brezi kufitar me Kosoven!

Shkruan Edit HARXHI, diplomate Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit të largojë trupat dhe armatimet e rënda nga...

Europol mbeshtet BE per nje hetim mbi sulmin e terroristeve serbe ne Kosove

Berne, 29 shtator -Deshtimi i invasioni te Serbise ne Kosove permes nje grupi terroristesh te dielen e kaluar ka shqetesuar mbare komunitetin nderkombetar, perfshire...

Zyrtare nga Haga: Kontribuesi me i madh i gjykates speciales SHBA-te dhe Zvicra. Rusia dhe Serbia nuk japin asnje cent. Kosova ja cfare po...

Per te funksionuar normal Gjykata soeciale per krime ne Kosove padyshim nevoitet nhe buxhet te majme, kuptohet nga komuniteti nderkombetar. Po cilat vende jane...

Berne, Mbrojtja ajrore e blinduar me nje kupolë hekuri mbi Zvicer

Berne, 28 shtator -Raporti ushtarak zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast sulmi. Një dokument i ushtrisë zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast të...