17.9 C
Berne
samedi 20/07/2024

Policia zvicerane arreston tri gra (plaka) shqiptare me 11 kg drogë

Emblach, 3 prill -Policia kantonale Cyrih arrestoi tre persona të premten e kaluar në Embrach kapen njëmbëdhjetë kilogramë drogë (heroinë), njfton gazeta zvicerane Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve kantonale te Cyrihut (ZH)

Policët e kantonit kontrolluan një kosovarin 65-vjeçar të premten pasdite para një prone në Embrach  për shkak të dyshimit për tregtinë e narkotikëve. Në kërkimin e mëvonshëm të shtëpisë, policia gjeti rreth njëmbëdhjetë kilogram heroinë, katër kilogramë barelë, si dhe sasi më të vogla të kokainës dhe marihuanës.

Kishte persona të tjerë në apartament në kohën e ndërhyrjes së policisë. Një 27-vjeçare shqiptar, i cili është i paligjshëm në Zvicër dhe një qëndrim 23-vjeçar shqiptar në Embrav u arrestua gjithashtu për shkak të dyshimit për abutment kundër ligjit të narkotikëve.

Tre gratë shqiptare të arrestuara per tarfik dorge, do te merret prokuroria e Winterthur / Unterland

Derniers articles