18.5 C
Berne
lundi 15/04/2024

Sot ne Veri te Kosoves bandat kriminale serbe vrasin nje polic kosovar. Wagner mund te kete gishta ne ket aksion, per te testuar invasionin e radhes…

Prishtine, 24 shtstor -Sot ne oret e hershme ne Veri te Kosoves eshte vrare nje police dhe nje tjeter eshte plagosur nga bandat kriminale serbe ne bashkepunim me mercenare rus (Wagner)  njofton nga Prishtina korresponfenti i gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Ky akt terrorist nga ana e serbeve ne Veri te Kosoves duke vrare policin Afrim Bunjaku, nuk eshte i pari, nese kemi parasysh vrasjet e dy policeve viteve te fundit te pas luftes (Enver Zymberi dhe Selver Haradinaj) qe kane per qellim dedtabilitetin e Kosoves. Bonjour.

Mercenaret rus u riaktivizuan ne Kosove. Sot ne Veri, ne kishen serbe ata testuan invasionin serbo-rus te prire nga kriminelet serbe dhe Wagner!

Nuk jane sulmues por terroriste te cilet bene invasion ne Kosove, sikur Rusia ne Ukraine para dy vitesh. Kush mund te jete ky grup terroristesh, pos bandave kriminale serbi-ruse te prira  nga Wagner!, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Sipas Policisë, sot rreth orës 02:34 në Mitrovicë Veri, njësia për ndërhyrje të shpejtë e policisë kufitare ka vërejtur se në hyrje të fshatit Bajnskë, në urë janë vendosur dy mjetet të rënda kamion (pa targa) dhe hyrja në këtë fshat përmes urës nuk mund të bëhet, pasi e njëjta është bllokuar.

Polica pas ka arritu në vendngjarje, “ku është raportuar bllokada, njësitë policore kanë hasur në rezistencë ku nga disa pozicione të ndryshme janë gjuajtur me arsenal armësh të zjarrit, përfshirë këtu edhe me granata dore dhe zollë, ku si pasojë e gjuajtjeve janë qëlluar me armë zjarri dy zyrtarë policorë”, thuhet në njoftim, citon gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Analistet akuzojne Borrell, Lajcak dhe Vucic per nxitje per lufte, pasi kishin inkurajuar bandat kriminale serbe te lidhura me Wagner, te cilat plagosen per vdekje 30 ushtare te KFOR-it qe BE nuk i ndeshkoi?!

Vrasja e policit shqiptare ne territorin e Republikes se Kosoves eshte agresion i ri i Serbise ne Kosove, nese kemi parasysh sulmet kriminale te bandave serbe musj e te fundit ndaj policise de Kosoves, gazetareve dhe ushtareve te KFOR-it.

Diaspora kosovare po flasin per mobilizim. Kurse ne Zvicer paralajmerohen protesta ne OKB dhe qytete tjera…

Shqiptaret ne diaspore te shqetesuar per situaten ne Kosove kane filluar te flasin per mobilizim dhe vullnetar te shkojne ne vendlindje per te mbrojtur familjet dhe sovranitetin e Kosoves qe po kerrcnohet nga Serbia. Diaspora shqiptare ne Evrope pret ftesen e Qeverise se Kosoves.

Kurse shqiptaret ne Zvicer te revoltuar per vrasjen e policit ne Kosove nga bandat serbe  te mbeshtetur nga mercenare rus (Wagner) dhe presidenti serb Vucic, kane paralajmeruar protesta ne disa qytete. Ata po pergatiten per nje proteste te madhe ne Gjeneve gjate javes de ardhshme para selise se OKB-se per te denuar vrasjet dhe terrorin serbe te inkurajuar nga Vucic dhe BE.

Derniers articles

Nuk vriten vetëm gratë shqiptare..Psh në Zvicër për cdo vit vriten nga 40 femra, në Srbi nga 30, në Francë, në cdo tri ditë...

Bernë, 15 prill -Mbi 90,000 gra dhe vajza u vranë në botë vitin e kaluar - më së shumti në dy dekadat e fundit....

Horror me një kishë / I riu masakroi me thikë priftin dhe besimtarët, ja momenti i tmerrshëm kur…+18 VIDEO

Një sulm tjetër me thikë ka ndodhur në Sideni të Amerikës, këtë herë jo në një qendër tregtare por në një kishë. Peshkopi dhe besimtarët...

Granit Xhaka, ky bir Kosove me këmbë të arta që po shkruan historinë e Gjermanisë dhe Zvicrës

Bernë, 14 prill -Bayer Leverkuseni edhe zyrtarisht është kampioni i ri i Gjermanisë.  Bayer siguroi titullin pesë javë pa ra perdja e kampionatit gjerman....

SHBA tërhiqet, presidenti Joe Biden merr vendimin: Nuk do do jemi pjesë e sulmeve ndaj Iranit

Presidenti i SHBA Joe Biden dhe zyrtarët e lartë të ekipit të tij të sigurisë kombëtare, duke kërkuar të frenojnë rrezikun e një lufte...

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

Irani ka nisur mbrëmjen e të shtunës një sulm hakmarrës ndaj Izraelit duke lëshuar mbi 500 dronë kamikazë, të cilët raportohet se do të...