4.2 C
Berne
vendredi 23/02/2024

Skiatorja e Shqipërisë përfundon në vend të 23-të, fiton 8 pikë të reja

Skiatorja e Shqipërisë, Lara Colturi, ka përfunduar në vend të 23-të në disiplinën e Kupës së Botës, që u mbajt në Soldeu të Andorrës.

Ajo ngeci me kohë për 2 sekonda e 53 qindtat se fituesja e garës, suedezja Anna Swenn-Larsson.

Colturi ka fituar tetë pikë të reja e cila është në vend të 37 me 157 pikë në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës.

Lara Gut-Behrami udhëheq renditjen me 1214, që ka pesë më shumë se MIakela Shiffrin e Brignone ka 928 pikë.

Renditja

1. Anna Swenn-Larsson (Sd) 1:49,25
2. Zrinka Ljutic (Kro) +0,35
3. Paula Moltzan (USA) +0,83
4.Michelle Gisin (Zvicra) +0.88
5. Camille Rast (Sudia) +1.02
6. Lena Dürr (Gjermania) +1.38
7. Ali Nullmeyer (Kanada) +1.39
8. Katharina Truppe (Austria) +1.42
9. Katharina Liensberger (Austria) +1.59
10. Chiara Pogneaux (Franca) +1.61

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...