1.4 C
Berne
jeudi 30/11/2023

Shefi i NATO-s: Shqipëria luan një rol kyç në promovimin e stabilitetit në Ballkanin Perëndimor

Gjatë takimit të tij me Presidentin e Shqipërisë Bajram Begaj, të zhvilluar këtë të martë (07.03.2023) në selinë e Organizatës, Sekretari i Përgjithshëm Jens Stoltenberg u shpreh shumë i kënaqur me kontributet që Shqipëria po jep për NATO,  jofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.cb

Z. Stoltenberg falënderoi vendin për rolin e tij kyç në promovimin e stabilitetit dhe bashkëpunimit në Ballkanin Perëndimor, një rajon me rëndësi strategjike për NATO-n. Ai përshëndeti gjithashtu kontributet e Shqipërisë në vendosjet e NATO-s, përfshirë në Letoni, Bullgari, Kosovë dhe Irak, si dhe angazhimet e saj për të ndihmuar Ukrainën.

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s duke folur per ballkanin, se Shqipëria luan një rol kyç në promovimin e stabilitetit në Ballkanin Perëndimor

 

Derniers articles

Poetja e re Cerazela Kondi vjen me tri poezi te reja nga libri i ardhshem i saj

Nga nektari i poezisë - Cerazela Kondi Ku je? Jam aty ku ti kurre nuk kerkove. Atje ku ti humbe. Jam loti qe ti nuk qave. Jam vuajtjet qe ti kurre si...

Presheva bëhet edhe me një kuadër në perendim. Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi

Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi. Ajo posa ka diplomuar në Fakulltetin e Steyr, që quhet Controlling, Rechnungswesen...

Specialja nga Haga nuk e komenton protesten. Ata thone se dihen qendrimet tona: Ne nuk jemi kunder UCK-se por individeve!

Hagë, 30 Nëntor -Vizita e djeshme e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, nuk u prit mirë nga nje grup i vogël në Kosovë. PSD...

Krerët e Interpol-it shqiptar në Asamblenë e Përgjithshme në Vienë flasin për ATV pas takimit me presidentin e INTERPOL-it gjeneralmajor Ahmed Naser Al-Raisi

Pëllumb Seferi, drejtor i departamentit te policise se shtetit shqiptarë për Marëdhenieve nderkombëtare, në bisede me gazetarin Nefail Maliqin, te derguarin tonë tone ne...

Jeta dhe cmimet me ne Shkup, megjithate dallojne nga ato ne Tiranë, Beograd apo Zagreb

Berne, 29 nentor -Më pak të famshëm se Spanja apo Tajlanda, kryeqytetet e Evropës Juglindore po e gjejnë gradualisht vendin e tyre në "listën...