0.6 C
Berne
mercredi 7/12/2022

Krimi në Gjenevë: Shqiptari i mëshon 60 herë me thikë mbi trupin e një të hendikepuare

Më shumë se 60 plagë me thikë në një hemiplegjik (Plus de 60 coups de couteau portés à une hémiplégique) eshte titulli i shkrimit te botuar ne TDG qe ben fjalë per nje krim në Plainpalais te Gjenevës, transmeton gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch

Burri i dyshuar për goditjen me thikë të një gruaje në Rue de la Ferme është ekstraduar nga Italia dhe është akuzuar për vrasje. Ai u vetëdorëzua në polici para se të arratisej.

Vitin e kaluar ne raportuam për vdekjen veçanërisht të dhimbshme të një gruaje me thikë në shtëpinë e saj në Plainpalais. I dyshuari 28-vjeçar u arrestua në Itali një ditë pas ngjarjeve të 26 janarit 2020 në rue de la Ferme. Sipas burimeve te gazetes TDG, burri, i ekstraduar qershorin e kaluar, tani është akuzuar për atentatin. Gjetjet fillestare tregojnë se viktima 55-vjeçare u godit me thikë më shumë se 60 herë.

Një ri-miratim i planifikuar për në mars në vendin e ngjarjes së krimit duhet të hedhë dritë mbi këtë. Në të vërtetë, i pandehuri i cili nuk debaton se është në origjinë të vdekjes së viktimës sidoqoftë evokon humbje të kujtesës, një gjendje e hutuar në kohën e fakteve dhe ai shpjegon se ai ndjehej në rrezik nga njerëzit të parë përmes vrimës së gropës. I pandehuri shqiptar më pas shkoi te një bashkatdhetar (Le prévenu albanais s’est ensuite rendu chez un compatriote…).  Ai shton se ishte droguar kundër vullnetit të tij para se të sulmonte 50-vjeçarin. Kjo e fundit, hemiplegjike, vuante nga varësia nga droga dhe shpesh lëvizte me këmbësorin e saj.

Derniers articles

Zvicra humbi sepse injoruan portugezet, duke menduar se janë të dobët si serbët. Shaqiri dhe Xhaka kërkuan falje nga tifozët helvetik dhe...

 "T’mos harrojme se ndeshja e sontme ishte Zvicra me Portugalin, kurse me 2 dhjetor ishte ndeshja “Kosova” me Serbine!....", ka shkruar gazeta zvicerane ne...

Rama te ndal urgjent dhunen politike dhe fizike mbi lideret shqiptar?!

Shkruan: Jola HYSAJ Deklarimet në media të një sërë aktorësh kryesorë politikë që shprehen në një farë mënyre kundër aktit te dhunes ndaj kreut te...

Sonte në orën 20:00: Zvicra–Portugalia, ndeshje historike. Ne vijen e pare te « frontit » Shaqiri dhe Xhaka

Bernë, 6 dhjetor -Ky është një ndeshtje dhe rast historike! Zvicra mund të arrijë një çerekfinale të parë të Kupës së Botës që nga...

Dështon atentati i bandave te Edi Rames ndaj liderit te shqiptareve Sali Berisha. « Lirojeni agresorin, autori është ulur në samit », tha Berisha

Një person ende i pa identifikuar ka sulmuar Sali Berishën gjatë marshimit të tij në protestë. Ai menjëherë është neutralizuar nga truprojat. Ende nuk dihet...

Bandat kriminale te Edi Rames pergjakin samitin e BE-se ne Tiranë. Vuçiçi në Tirane, shqiptari vritet në burgun e Beogradit. Presidentja shqiptare dr.Vjosa...

Tiranë, 6 dhjetor Samiti BE-Ballkani Perëndimor sot u mbajt në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Për mbarëvajtjen e tij, një pjesë e akseve rrugore janë...