19 C
Berne
lundi 22/07/2024

Shqiptari (42) ka shkelur veturen me shpejtësi gati 200 km/h në zonën ne 80 Km/h

Brene, 15 prill -Në Rafz ZH, policia e kantonit të Cyrihut ishte në gjendje të kapte një shpejtësi. Kosovari (42) ishte në të njëjtin vend një herë me 195 km/h dhe një herë tjetër me 170 km/h në itinerarin e viteve ’80. Ai duhet të përgjigjet për të dyja shkeljet e shpejtësisë para prokurorit publik, mjofton gazeta zvicerane Ke Canton27.ch duke ju refereuar Blick.ch

Ka vozitur më shumë se dy herë më shpejt: Një kosovar (42) ka vozitur në Rafz ZH me shpejtësi 170 km/h në vend të shpejtësisë maksimale prej 80 km/h.

Makina e shpejtësisë, e cila po shkonte drejt Eglisau ZH, u kap nga policia kantonale e Cyrihut mëngjesin e së enjtes. Policia kantonale kreu kontrolle në Schaffhauserstrasse me këshilla nga banorët në Rafz, të cilët zgjoheshin çdo ditë nga automjetet me shpejtësi të lartë.

Fluturoi me 195 km/h një ditë më parë
Kështu ata i kapën kosovarët në kontrollin e shpejtësisë. Drejtuesi i mjetit është ndaluar dhe arrestuar, siç ka bërë të ditur policia kantonale të premten. Atij i është hequr patenta e shoferit në vend dhe burri është marrë në pyetje në bazën e policisë.

Nga hetimet rezultoi se i njëjti person është përgjegjës edhe për një tjetër shkelje të shpejtësisë. Ai u ndez në të njëjtin vend me një shpejtësi prej 195 km/h mëngjesin e së mërkurës. Drejtuesi i mjetit duhet të përgjigjet për të dyja shkeljet e shpejtësisë para prokurorisë publike Limmattal/Albis.

Derniers articles