4.2 C
Berne
vendredi 23/02/2024

Në Zvicër, boksieri shqiptar Egzon Maliqaj e mposht me nokaut serbin Radulovic, fiton titullin IBO International

Benrë, 17 dhjetor -Boksieri shqiptar Egzon Maliqaj e mposht me nokaut serbin Radulovic, fiton titullin IBO International. Egzon Maliqaj (32) punon 100 në Aargauer për qind si inxhinier mekanik dhe bokson edhe në luftime profesionale, njfton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Boksieri nga Kosova, Egzon Maliqaj, ka arritur një sukses të madh dje në Klingau të Zvicrës pasi ka triumfuar në kategorinë e mesme, duke fituar titullin IBO International.

Boksieri Maliqaj  mposhti me nokaut serbin, Novak Raduloviq, të cilin e rrëzoi dy herë, çka arbitri u detyrua ta përfundojë ndeshjen, shkruan Le Canton27.ch.

Për Maliqajn është fitorja e 14-të në boksin profesionist, karshi një barazimi e një humbje që e ka. Raduloviq ka bilanc prej 17 fitore, 10 humbje e një barazim.

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...