17 C
Berne
lundi 15/07/2024

Ndërron jetë babai i afaristëve të njohur nga Mitrovica

Mitrovice, 15 qershor -Sot me datë 15.06.2022 ka ndrruar jetë në moshën 79 vjeçare, Rifat Hajra, babai i biznismenëve të njohur nga Mitrovica, Raif Hajra e Afrim Hajra.

Rifat Hajra njihej si burrë puntor e i dashur për të gjithë.

Edukoi dhe rriti djem e nipa me tipare të bujaris e besnikëris, në frymën e punës, duke u bërë shembull në Kosovë dhe më gjerë.

Varrimi i te ndjerit bëhët nesër në Fshatin Rakinicë, komuna e Skënderajt në ora 14:00.

Derniers articles