24.5 C
Berne
mercredi 17/07/2024

Ish-Presidenti i Kosoves Pacolli takon kryeministrin shqiptar te Malit te Zi Dritan Abazovic

Sot në Podgoricë ish-presidenti i Kosovar Begjet Pacolli dhe lider i AKR-se ka takuar Kryeministrin e Malit te Zi Dritan Abazoviç, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

“Pata një bisedë të gjatë nga kuptova se Kryeministri i ri i Malit të Zi nuk është një politikan i zakonshëm por një Kryeministër atipik, proaktiv, me energji pozitive dhe me ide progresive, shumë ndryshe nga të tjerët..” ka thene z.Pacolli pas takimit me kryeministrin Abazovic.

Begjet Pacolli nga ky takim ka shtuar se “Ishim në harmoni kur thamë se suksesi arrihet jo me retorik, pseudo-patriotizem e fjalë boshe por me pragmatizëm, punë të sinqertë dhe profesionale. Shoqëritë tona duhet të lirohen nga lidershipi egocentrik primitiv për të ecur drejtë aty ku shoqëritë e civilizuara e kanë vendin.”

Derniers articles