19 C
Berne
lundi 22/07/2024

Fenomenale në Shqipërine e Ismajl Qemajlit: “Flamuri” kuq e zi i Zotit mbulon Tiranën!

Tiranë, 12 qershor (Elona Merko) -Qielli vishet i kuq pas breshërit në Tiranë. Per dy ore rresht mbi mbi kryeqytetion shipotare ne Tirane eshte shfaqur nje spektakël në qiell gjatë perëndimit të sotëm. Kryeqytetasit dhe jo vetëm patën mundësinë të shohin një perëndim ndryshe pas breshërit që përfshiu Tiranën, raporton nga Tirana gazate zvicerane ne shqip Le Canton27.ch.

Incroyable!: Ngrihet flamuri në Tiranë, qielli mbushet me tollumbace kuqezi!

Pamje mahnitëse ka dhuruar qielli nga Tirana, ku një mori resh krijuan një pamje spektakolare në momentin e perëndimit të diellit. Ky moment i bukur, ka dhuruar qetësi dhe rehati shpirtërore, e cila nuk i ka shpëtuar syrit të njeriut. Për më tepër klikoni në fotogalerinë e mëposhtme.

Sot ne oret e bmjemjes te gjtihje i madh e i vopgle kan pasur sytte kah qielli per te pare spektaklin, qielline kuqezi, fenomen ky i rrale i bere nga Zoti, piktori me i madh ne botë!

Edhe kreu i qeverisë shqiptare eshte mahknutur me kete fenomen ne qiellin mbi Tiranen. Edi Rama ka ndarë një foto nga perëndimi shkëputur pranë stadiumit Air-Albania duke shkruar  mbi Tirana “Kuqezi”.

Kurse Kryebashkiaku Erion Veliaj ka zgjedhur një mënyrë të veçantë, ndryshe nga herët e tjera, pasi në shenjë nderimi për festën e Pavarësisë ka ngritur flamurin pranë sheshit “Skënderbej”, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch

 

Derniers articles