28.7 C
Berne
mercredi 16/06/2021
- Advertisement -

AUTHOR NAME

La Rédaction

797 POSTS
0 COMMENTS

Joe Biden president i SHBA-ve: S’ka asgjë që e ndal, nëse jemi të bashkuar!

Biden pasi u shpall president: Amerikë jam i nderuar që më zgjodhe!   Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden, ka lëshuar një deklaratë publike, duke falënderuar...

Skulptura e artistit zviceran Giacomettit kushton mbi 100 milionë dollarë

Një skulpturë nga artisti zviceran Alberto Giacometti po shitet në ankand në Sotheby’s me një çmim fillestar prej 90 milionë dollarësh, por oferta fituese...

Ylli i Lille në radarin e Real Madridit

Megjithatë, galaktikët, qysh tani po mendojnë për merkaton e Janarit, respektivisht atë të Qershorit 2021.   Real Madridi nuk ka qenë edhe aq shumë aktiv në...

SEM nga Berna për “Le Canton27.ch”: Sistemi i azilit funksionon edhe gjatë pandemisë. Riatdhesimi vazhdon për Shqiperi

Berne-Wabern, 6 Nentor -Sfidat në fushën e riatdhesimit Pandemia COVID-19 ka pasur gjithashtu pasoja në fushën e riatdhesimit. Në të vërtetë, trafiku ajror midis...

Kisha dhe misioni katolik shqiptar në Zvicër në ballë me Nënë Terezen që po bashkon mërgimtarët drejt integrimeve

Luzern, 1 Nëntor -Tashmë në Zvicër jetojnë rreth 20.000 shqiptarë të besimit katolik. Prej tyre rreth 7000 në Misionin e Luzernit. Misioni mbulon pjesën...

Dr.Dollenberg: Pandemine COVID-19 nuk mund ta mposhtim vetëm me maska, nëse nuk jemi unik në këtë mision!

Bisedë me Dr.Med. Aurora Meta-Dollenberg,  presidente e sapozgjedhur e Federatës së Mjekëve Shqiptarë në Europë Aktivitetet e shumta të Federatës së Mjekëve Shqiptar në Evropë...

Zhvillimet e fundit në SHBA: Joe Biden prinë dukshëm përball republikanëve. Trump pak nervoz

Biden: Numërimi po përfundon, s’ka asnjë dyshim, ne jemi fituesitBiden ngushton diferencën me Trump në shtetin që i jep automatikisht Presidencën   Kandidati demokrat për president...

Dr.Vjosa Osmani Presidente e Kosoves

Dr. Vjosa Osmani zyrtarisht merr funksionin e u.d. të presidentes së Kosovës Prishtinë, 7 nentor -Pas zyrtarizimit te aktakuzave ndaj Presidentit Thaçi, Kryetarit të PDK...

Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe Rexhep Selimi dërgohen në Hagë

Prishtinë, 7 nentor -Pas konfirmimit të aktakuzave ndaj tre ish-liderëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të njëjtit u paraqitën në selinë qendrore të EULEX-it,...

John King i CNN-it: Nëse Biden fiton Arizonën dhe Nevadën, ai i fiton zgjedhjet

Nëse i nominuari demokrat për president, Joe Biden vazhdon kryesimin e tij në Nevada dhe Arizona, ai do të sigurojë 270 votat elektorale të...

Latest news

Gjenevë, nis sot parada diplomatike mes Amerikes dhe Rusise në villa La Grange

Gjenevë, 16 qershor (Nefail Maliqi) -Presidenti i SHBA-ve Joe Biden ka arritur dje ne Gjenevë ne oret e pasdites i cili menjehre nisi aktivtiet...

Në samitin botëror te vitit  2009 mes SHBA-ve dhe Rusisë në Gjenevë, ja si ju ishte përgjigjur Clinton dhe Lavrov gazetarit shqiptarë për Kosoven

Bernë, 16 qershor -Sekretarja e atëhertshme  amerikane e Shtetit, Hillary Clinton dhe ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergei Lavrov, në takimin e...

Një lajm i mirë nga Berna për njerëzit e vaksionuar: Për OFSP, vaksina nuk mbron vetëm 6 muaj, por të paktën 12 muaj!

Bernë, 16 qershor (Keshtjella Pepshi) -Lajm i mirë për njerëzit që janë vaksinuar: të dhëna të reja lejojnë OFSP të konkludojë se vaksinat mbrojnë...

Presidenti amerikan Biden takohet me homolgun e tij zviceran Parmelin. Ja për cfarë biseduan…

Gjenevë, 15 qershor (Nefail Maliqi) -Para mediave, Ignazio Cassis pas takimit të tij me Joe Biden dhe presidentin e Konfederatës Guy Parmelin tregoi se...

Presidenti Joe Biden arrinë në Gjenevë

Gjenevë, 15 qershor  (Nefail Maliqi) -Air Force One zbriti në pistën në Aeroportin Ndërkombëtar të Gjenevës. Joe Biden zbriti nga aeroplani presidencial i SHBA....
- Advertisement -