12.6 C
Berne
mercredi 25/05/2022
- Advertisement -

AUTHOR NAME

La Rédaction

1702 POSTS
0 COMMENTS

Nga 8 shkurti, hyrja në Zvicër do të jetë më e komplikuar. Testi + Formulari + Karantina të obliguar për cdo udhëtar!

Berne 8 shkurt -Nga sot udhëtarët që hyjnë në territorin zviceran do të duhet të plotësojnë një formë elektronike. Këto masa per udhëtarët që...

Themeluesi i PDK-së Bardhyl Mahmuti: Enver Hoxhaj të kërkojë falje për mohimin e gjenocidit në Kosovë se është thike pas shpine ndaj viktimave!

Në prononcimin e parë publik të Enver Hoxhajt, në cilësinë e ushtruesit të detyrës së kryetarit të PDK-së, ai mohoi gjenocidin dhe krimet serbe...

Gazetari shqiptar nga Gjeneva flet per fenomenin meteorologjik për “Zvicrën portokalli”

Gjenevë, 6 shkrut -Sot qytetaret zviceran jane zgjuar me nje surprize kur kane parë qiellin e kuqrremt, sidmos veturat te cilat ishin mbluluar me...

Sot në Gjenevë para OKB (në ora 15) diaspora shqiptare në Zvicër proteston kundër diskriminimit të votës nga ana e KQZ-së!

Gjenevë, 7 shkurt -Në prag te zgjedhjeve te 14 shkurtit në Kosovë, mergimtaret ne Zvicer te zhgënjyer nga injoranca e qeverise dhe KQZ-së ndaj...

Pse, kryeministri i Mero Bazes në Tiranë paska të drejtë ta refuzoj Amerikën e Trumpit për Jeruzalemin, e pse jo Konjufca?!

Shkruan: Nefail MALIQI Pas deklaratës se ish-diplomatit kosovar Glauk Konjufcës, se vendosja e ambasadës së Kosovës, në Jerusalem nuk ka qenë politikë e menqur e...

Mero Baze: VV gati ta zhbëjë njohjen e Izraelit, Albin Kurti e fshin edhe si shtet

Pas deklaratës të Glauk Konjufcës, se vendosja e ambasadës së Kosovës, në Jerusalem nuk ka qenë politikë e menqur e ministrisë sonë të Jashtme,...

Beogradi: Serbia eshte bërë me dy Jerusalema, një në Izrael dhe tjetri në “Kosovë dhe Metohi”

Beograd, 4 shkurt -Ish-diplomati serb, sot kryeparalamnetar i Serbisë Ivicia Dacici, ne nje intervsitë për RTV-Prav Ugao, ka thëne se "lëvizja nga Izraeli ndoshta...

Është shkrepur në vitin 1912, publikohet foto e rrallë e Nënë Terezës në moshën 2-vjeçare

Bernë, 4 shkurt -E shkrepur në vitin 1912, kjo fotografi  i përket Nenë Terezës kur ishte vetëm 2 vjeç. Fotoja e rrallë është siguruar...

Kalimi i kufijve në Zvicër – Kriminelët nga ballkani leshojnë certifikata (falc) me teste të rreme anti-covid në tregun e zi. Policia arreston bandat...

Bernë, 15 shkurt -Hyrja në Zvicër do të jetë më e komplikuar pas 8 shkurtit, njfotuan autoritetet helvetike, për shkak masave strikte përballe pandemise...

Mr. Bardhyl Mahmuti nga Zvicra ka dy fjale per KQZ-ne e Valdete Dakës: Mos nëpërkembni votën e diaspores shqiptare, se është krim! 

Bernë, 3 shkurt -Veprimtari shqiptar që jeton në Zvicër, Bardhyl Mahmuti njehrit ish-zdhenes i UCK-së ne perendim, përmes një shkrimi në llogarinë e vet...

Latest news

Kryetari i Kiev-it, ukrainasi Klitschko me duar me gjak ne Davos: Falemnderit Kosove, falemnderit shqiptare! Pasi ju u cliruat nga Serbia edhe ne do...

Davos, 25 maj -Kampioni botëror i boksit, ukrainasi, Witalij Klitschko (41), kryetar i Kiev-it vjen me duar me gjak nga fronti i luftës në...

Jeta Statovci, e cila i tha sot JO Trustit, por që më 2020 kishte tërhequr 10 përqindëshin

Prishtinë, 25 maj -Deputetja e Vetëvendosjes, Jeta Statovci e cila sot i tha jo Trustit ka deklaruar si të hyra mbi 16 mijë euro. Si...

Samiti boteror ne Davos ben “tête-à-tête” dy kryeministrat shqiptar nga Kosova dhe Mali i zi dhe liderë tjere nga ballkani

Kryeministri shqiptar nga Kosova Albin Kurti  sot ne Samitin nderkombëtar Davos mori pjese ne panelin e debatit me temën “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”...

Zëvendëspresidenti i Zvicrës, Alain Berset takoi kryeministrin kosovar Albin Kurtin ne Davos. Berna e gatshme te mbeshtes anetaresimin e Kosoves ne KE dhe...

Nga takimi i zevendes presidentit te Zvicres z.Alain Berset me patroni i Qeverise se Kosovës Albin Kurti ne Forumin Ekonomik Boteror (Foto Le Canton27.ch) Davos,...

Kryeministri Kurti sot ne diten e dyte ne Davos po vazhdon takimet me personalitete dhe biznesmen boteror

Davos, 23 maj (Nefail Maliqi) -Davos 2022 do të tuboj rreth 2,500 liderë boteror nga politika, biznesi, shoqëria civile dhe media të marrin pjesë...
- Advertisement -