3.3 C
Berne
mardi 23/04/2024
- Advertisement -

AUTHOR NAME

La Rédaction

3643 POSTS
0 COMMENTS

Aksident tragjik ne New York: Humb jeten nje i ri shqiptar

New York, 16 dhjetor -Një i ri shqiptar, 26 vjecar i vdekur, dhe një në gjendje kritike në aksidentin në Bronx- New York, njofton...

Vrasesit shqiptar, Zvicra 16.5 vjet burg

Bernë, 16 dhjetor -Një qërim hesdapesh, tre plumba në shpinë të kundërshtarit të tij: 16 vjet e gjysmë burg. Dënimi u konfirmua nga Gjykata...

Coronavirusi ne Zvicer: 11,070 raste të reja, 33 të vdekur 149 persona janë shtruar në spital në 24 orët e fundit

Bernë, 16 dhejtor - Shkalla e riprodhimit (R) është 1.11. 11,070 persona të rinj rezultuan pozitivë, 149 shtrime në spital dhe 33 vdekje u...

Do të ndiqet penalisht shikuesi që goditi shqiptarin

Bernë, 16 dhjetor -Young Boys synon të identifikojë dhe ndëshkojë autorin e gjuajtjes së çakmakut kundër Bazelit. Klubi bernez më pas mund të sanksionohet...

Shefja e diplomacise shqiptare nga Kosova znj. Gërvalla viziton Luginen e Preshevës, takon kryetarin e Bujanocit

Bujanoc, 16 dhjetor -Gjatë ditës së djeshme Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës bëri të ditur se i është ndaluar vizita në Luginën...

Shqipëri-Zvicër, kremtohet 50 vjetori i vendosjes së marrëdhënieve diplomatike

Bernë 1 tetor 2020 (Nefail MALIQI)  -Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme në bashkëpunim me Ambasadën e Zvicrës paraqitën historikun dhe faktet mbi...

Kopenhaga do të dërgojë mbi 300 të burgosur të huaj në Kosovë

Kopenhage, 15 dhjetor -Kosova sikur eshte bere toke e nemun, «qerdhe» e te zezave te Evropes e cila ka izoluar popullaten me liberalizimin e...

Kërkohet ndihmë për një familje shqiptare në Medvegjë, e vendosur t’mos e lëshojë vendlindjen

Medvegjë, 15 dhejtor -Nje familje shqiptare nga Medvegja po kalon ditet me te veshtira te jetes se tyre. Varfërise, skamjes, diteve fundit jeta e...

Të bijën e Jusuf Gërvallës, Donika, shefe e diplomacise shqiptare në Kosovë, Serbia i ndalon të shkele tokën shqiptare ne Luginën e Preshevës?!

A thua sikur t'mos ishte e bija e Jusuf Gervalles apo sikur t'mos ishte ministre qeverise Kurti, Beogradi a do t'i mundësonte zonjes Gervalla...

Ish selektori i Kosovës befason për Edon Zhegrovën

Bernë, 15 dhjetor -Magjistari i FC Basel, Edon Zhegrova nuk fshihet para përplasjes mes Young Boys dhe Baselit, mbrëmjen e kësaj të mërkure (20:30)....

Latest news

Migracioni dhe krimi i organizuar, tema kyqe e takimit te djeshëm në Bazel të pesë ministrave të Punëve të Brendshme të vendeve gjermanofone

Bazel, 23 prill -Me ftesë të këshilltarit federal Beat Jans, ministrat e brendshëm e pesë të vendeve me gjermanpfone si gjuhë zyrtare u takuan...

Mira Murati bëhet zyrtarisht pjesë e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

Shefja e shërbimeve teknologjike të OpenAI, Mira Murati dhe poeti i njohur nga Kosova, Lulzim Tafa, janë pranuar sot si anëtarë të jashtëm të...

Çipa rreth Investigimi i RAI3: Një detaj është implikimi i sekretarit të përgjithshëm të Kryeministrisë. Duhet sqaruar nëse ai ka…

Duke komentuar materialin e transmetuar nga emisioni investigativ më i rëndësishëm italian, “Report”, Aleksandër Çipa, drejtor i News 24 i ftuar në “Open”, tha...

Ne Festivalin e 24-të të filmit ne Gjermani qe fillon neser, në mesin e 100 filmave nga mbare bota, aty edhe filmat nga Kosova...

Bernë, 23 prill -Çdo vit, goEast e transformon kryeqytetin e shtetit Hessian Wiesbaden në një nga vendet më të rëndësishme ndërkombëtare për kinemanë nga...

Serbi (43) para gjykatës zvicerane në Lucern. Akuzohet se goditi me thikë dhe deshi t’ia jep flakën ish-gruas së tij

Nje serb Bojka T. (43) mësohet se ka tentuar të vrasë ish-bashkëshorten duke ndezur një sprej dhe duke e drejtuar spërkatjen drejt saj. Mësohet...
- Advertisement -