12.5 C
Berne
mardi 21/05/2024

Zvicra, vrasesit te shqiptarit ne Lucern i jep 14 vjet burg

Berne, 11 dhjetor -Më 25 shtator 2021, dy grupe u përleshën në pikën e karburantit Avia në Geuensee (LU). Njëra palë goditi kundërshtarët e tyre në kokë me një çekiç dhe nyje bronzi, tjetra përdori një thikë, një shkop druri, gurë të mëdhenj dhe një zorrë kopshti, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Kjo dhunë ka marrë jeten e te riut sgqiptar Ardit N. (20 vjeç)  nga Lucerni. Disa burra u plagosën, disa me prognoza kërcënuese për jetën.

Prokuroria Publike ka hapur hetim penal ndaj 13 personave, ndërsa aktgjykimi sapo është shqiptuar. I dyshuari kryesor që vrau me thikë Ardit N.* është dënuar me 14 vjet e shtatë muaj burg, raporton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Shtatë të dyshuar ishin arrestuar dhe u futen në paraburgim.

Përleshje në një pikë karburanti në Luzern
Më shumë se 14 vjet burg për vrasjen e një adoleshenti në vitin 2021.

Pas përleshjes në shtator 2021 në pikën e karburantit Avia në Geuensee (LU), autorët tani janë dënuar. I riu Ardit N.* ka ndërruar jetë në vend dhe fajtori do të duhet të shkojë në burg

Policia në Luzern ka arrestuar një person që dyshohet se është vrasësi i te riut shqiptar 20-vjeçar nga Kosova në Zvicër.

Ardit N. vdiq dhjetë ditë më parë në pikën e karburantit Avia në Geuensee të Zvicrës, si pasojë e plagëve që mori gjatë rrahjes mes dy grupeve. Gurë, thikë dhe një çekan u gjetën në vendin e ngjarjes,

Derniers articles