3 C
Berne
mardi 21/03/2023

Zvicra synon 15 medalje! Edhe gruaja e Valon Behramit në Pekin!

Është zgjedhur delegacioni i Zvicrës për Lojërat Olimpike Dimërore

168 atletë zviceranë marrin pjesë.  “75 femra dhe 93 meshkuj marrin biletë, që është një përqindje rekorde e femrave prej 45 për qind. 55 për qind e delegacionit marrin pjesë për herë të parë në Lojërat Olimpike.

Zvicra po lufton për medalje në 13 nga 15 sporte”, shkruan mes të tjera media zvicerane « Blick »..

Zvicra synon 15 medalje olimpike.

Edhe gruaja e futbollistit Valon Behrami, Lara Gut – Behrami, udhëton për në Pekin përkatësisht për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore.

Ski alpin marrin pjesë meshkujt Luca Aerni, Gino Caviezel, Yannick Chabloz, Beat Feuz, Niels Hintermann, Loïc Meillard, Justin Murisier, Marco Odermatt, Stefan Rogentin, Daniel Yule, Ramon Zenhäusern.  – Aline Danioth, Andrea Ellengerger, Jasmin Flury, Michelle Gisin, Lara Gut-Behrami, Joana Hählen, Wendy Holdener, Noémie Kolly, Priska Nufer, Camille Rast, Corinne Suter. / B.S

Derniers articles

Sali Berisha në ATV: Arsytimi i Vuçiqit pse nuk e firmosi marrëveshjen nuk është i sinqertë, ja çfarë po fshehë ai

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, në emisionin “A23” në ATV, tha se arsyetimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq për të mos e firmosur marrëveshjen...

Shefi OKB-se mbeshtet marreveshjen e Ohrit mes dy shteteve fqinje Kosoves dhe Serbise

Berne, 20 mars -Sekretari i Përgjithshëm mirëpret njoftimin e fundit nga Bashkimi Evropian për një marrëveshje nga palët për zbatimin e Marrëveshjes për rrugën...

Nga Brukseli ne Ohër, Zotimi gojor ka peshe!..

Shkruan: Muhamet MAVRAJ Zotimi gojor ka peshe, por eshte dicka tjeter nga nenshkrimi i dokumenteve. Dialogu, bisedimet, takimet jane me te mira sesa izolimet ose konfliktet...

Përfunduan diskutimet maratonike në Ohër mes Kurtit dhe Vucicit nën patronazhin e BE-së. Arrihet marreveshje, por presidenti serb refuzoi te nenshkruaj

Oher, 18 mars -Rundi i bisedimeve maratonike mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë pas 12 oresh ka përfunduar. Mesohet se ka një dakordim mes...

Le Conseil fédéral adopte le rapport sur l’exercice du droit de vote depuis l’étranger

Berne, 17 mars Lors de sa séance du 17 mars 2023, le Conseil fédéral a adopté un rapport sur l’exercice du droit de vote...