7.5 C
Berne
lundi 28/11/2022

Zvicra sot ka 2,604 raste të reja, 11 vdekje dhe 77 shtrime në spital

Bernë, 16 shtator -Gjatë 14 ditëve të fundit, numri i përgjithshëm i infeksioneve është 34,400, ose 397.93 infeksione të reja për 100,000 banorë, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch 

Shkalla e riprodhimit, e cila ka një vonesë prej dhjetë ditësh, është 1.04. Pacientët me Covid-19 zënë 31.30% të vendeve të disponueshme në kujdesin intensiv, me një normë zënieje prej 77.30%.

Zvicra ka 2,604 raste të reja të koronavirusit në 24 orë

  • Zvicra ka 2,604 raste të reja nga 41,398 teste, 11 vdekje dhe 77 shtrime në spital
  • Drejt një detyrimi të kalimit për të hyrë në Pallatin Federal.
  • Grupi UDC paraqiti një mocion për testim falas.

Zvicra ka 2,604 raste shtesë të koronavirusit të Mërkurën në 24 orë, sipas shifrave nga Zyra Federale e Shëndetit Publik (OFSP). Ka 11 vdekje shtesë dhe 77 pacientë u shtruan në spital.

Gjatë 24 orëve të fundit, rezultatet e 41,398 testeve janë transmetuar, tregon FOPH.

 

Derniers articles

Thaci, Selimi dhe të tjerët..festuan 28-Nëntorin, Ditën e flamurit në burgun e Scheveningenit. Ja cfarë thonë nga Haga..

Hagë, 28 Nëntor -Sikur shqiptaret ne ballkan dhe diaspore edhe ish-krerët e UÇK-së sot w kanë festuar 28-Nentorin, Diten e flamurit në Hagë. Njësia e...

Imami shqiptar në Zvicër Rijad Aliu me tirqi dhe 300 plisa feston Ditën e Flamurit

Gjenvë, 28 Nëtnor -Si ne Shqiperi, Kosovë e mbare shqiparët në ballkan edhe diaspore gjate uikendit te fundit  ka shenuar Ditën e Pamvresisë së...

NËNTORI KOMBËTAR🇦🇱

SHKENDIJE BERISHA-PACOLLI A është nëntori muaji kur ne shqiptaret (që jetojmë në mërgatë) ndjehemi më të afërt me njeri tjetrin, të mbërthyer nga një eufori...

Ekspoze e prof.dr.Musa Limanit ne Berne te Zvicres ne konferencen e diaspores

“Proceset integruese ekonomiko-shoqërore, sfidë kryesore e shqiptarëve në Mileniumin e Ri”, mbajtur në Konferencën shkencore me temë: Sfidat e botës shqiptare në Mileniumin e...

Mediat zvicerane dhe evropiane nga Katari: Mesazhe urrejtjeje gjenocidale – Serbët provokojnë Kosovën

“Mesazhe urrejtjeje gjenocidale” – Serbët provokojnë Kosovën me flamuj ngha podrume («Völkermörderische Hassbotschaften» – Serben provozieren den Kosovo mit Garderobenfahne); "Serben provozieren mit Fahne...