4.5 C
Berne
mardi 28/11/2023

Zvicra sot ka 2,604 raste të reja, 11 vdekje dhe 77 shtrime në spital

Bernë, 16 shtator -Gjatë 14 ditëve të fundit, numri i përgjithshëm i infeksioneve është 34,400, ose 397.93 infeksione të reja për 100,000 banorë, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch 

Shkalla e riprodhimit, e cila ka një vonesë prej dhjetë ditësh, është 1.04. Pacientët me Covid-19 zënë 31.30% të vendeve të disponueshme në kujdesin intensiv, me një normë zënieje prej 77.30%.

Zvicra ka 2,604 raste të reja të koronavirusit në 24 orë

  • Zvicra ka 2,604 raste të reja nga 41,398 teste, 11 vdekje dhe 77 shtrime në spital
  • Drejt një detyrimi të kalimit për të hyrë në Pallatin Federal.
  • Grupi UDC paraqiti një mocion për testim falas.

Zvicra ka 2,604 raste shtesë të koronavirusit të Mërkurën në 24 orë, sipas shifrave nga Zyra Federale e Shëndetit Publik (OFSP). Ka 11 vdekje shtesë dhe 77 pacientë u shtruan në spital.

Gjatë 24 orëve të fundit, rezultatet e 41,398 testeve janë transmetuar, tregon FOPH.

 

Derniers articles

Në Vienë po mbahen punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Interpolit – Feston edhe 100-vjetorin e themelimit të saj

Gazetari Nefail Maliqi nga Austria / Nga i derguari yne special ne Asamblene gjenerale te Iterpolit ne Viene Vienē, 27 nentor (Nefail Maliqi) -Organizata më e...

Në Kosovë është hapur Zyra e Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane. Ne kete evenment, filantropi Lazim Destani bashkon krerët e shtetit e Kosovës me liderët...

Prishtinë, 25 nëntor -Pas aktiviteteve dyditëshe në Samitin e III-të të Diasporës në Tiranë, ne Kosovë eshte hapur Zyra e Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane...

Cila është historia e vërtetë e BLACK FRIDEY? E premte e zezë”?

Berne, 24 nentor - Black Fridey ka rrënjë më të errëta nga sa mund të imagjinoni. BLACK FRIDEY (E premtja e zezë) jo vetem...

Zvicra dhe Kosova në të njejtin vit (2030) mbajne Lojerat Olimpike

Brrne, 24 nentor -Një “po” e qartë nga Parlamenti Sportin ju dha për Lojërat Olimpike Dimërore 2030 në Zvicër. Ndryshe edhe Kosova pi at...

Tri poezi per Nanën nga poetja e re Ferdane F.Sahiti

Ferdane F. Sahiti A ma ban Hallall oj Nanë Nanë u nisa sot edhe unë nanë u nisa nanë drejt ksaj rruge që kurrë se kam dashtë. Nanë, u nisa...