15.2 C
Berne
samedi 30/09/2023

Zvicra fton tre shqiptarë në krye me kapitenin Granit Xhaka

Treneri i kombëtares zvicerane Murat Yakin, gazetarit shqiptar te Le Canton27.ch: Jemi gati për kualifikuese të Kampionatit Evropian. Zviceta gati edhe perballe Serbisë

Selektori i Kombëtares së Zvicrës, Murat Yakin sot ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjet e ardhshme kualifikuese të Kampionatit Evropian.

Yakin ka ftuar tre futbollistë shqiptarë, kapitenin Granit Xhaka, Xherdan Shaqirin dhe Andi Zeqirin.

Ndeshjet kundër Andorrës dhe Rumanisë janë në program në qershor.

Me 16 qershor luan (20.45) në konak të Andorrës dhe me 19 qershor (20.45) do ta presin Rumaninë. Zvicra është në Grupin I me Kosovën, Rumaninë, Andorrën, Bjellorusinë dhe Izraelin.

Zvicra dhe Rumania kryesojnë me nga 6 pikë, pasojnë Kosova me 2, Andprra 1, Izraeli 1 dhe Bjellorusia 0 pikë.

 

Derniers articles

Ne diten e stome 30 shtator 1912 nisi mobilizimi për luftën e parë ballkanike. Serbia kishte okupuar tokat shqiptare, Kosoven dhe Maqedonine

Luftërat Ballkanike janë emri i dy luftërave ndërmjet shteteve ballkanike në vitet 1912 dhe 1913. Luftërat u motivuan nga dëshira e shteteve ballkanike për...

Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit: Largo trupat nga brezi kufitar me Kosoven!

Shkruan Edit HARXHI, diplomate Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit të largojë trupat dhe armatimet e rënda nga...

Europol mbeshtet BE per nje hetim mbi sulmin e terroristeve serbe ne Kosove

Berne, 29 shtator -Deshtimi i invasioni te Serbise ne Kosove permes nje grupi terroristesh te dielen e kaluar ka shqetesuar mbare komunitetin nderkombetar, perfshire...

Zyrtare nga Haga: Kontribuesi me i madh i gjykates speciales SHBA-te dhe Zvicra. Rusia dhe Serbia nuk japin asnje cent. Kosova ja cfare po...

Per te funksionuar normal Gjykata soeciale per krime ne Kosove padyshim nevoitet nhe buxhet te majme, kuptohet nga komuniteti nderkombetar. Po cilat vende jane...

Berne, Mbrojtja ajrore e blinduar me nje kupolë hekuri mbi Zvicer

Berne, 28 shtator -Raporti ushtarak zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast sulmi. Një dokument i ushtrisë zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast të...