15.3 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Zvicerani Roger Federer uron spanjollin Rafae Nadal! Per serbin Djokovic nuk flet kush

Basel, 30 janar -Roger Federer nuk është i indinjuar. Ndërsa “Rafa” e kapërceu atë në histori duke fituar titullin e tij të 21-të Grand Slam, Basel shpejt ka ndarë një fjalë në rrjetet sociale, njifton gazeta zvicrrane nevshqip Ke Canton27.ch

“Jam krenar që e ndaj këtë herë me ju”
Pas Majorit të 21-të të Rafael Nadalit, Roger Federer postoi një mesazh në rrjetet sociale për të uruar « mikun dhe rivalin e tij të madh ».

“Çfarë ndeshje!” nis Roger Federer pas ndeshjes 5:42 mes spanjollit dhe Daniil Medvedev. “Urimet e mia nga thellësia e zemrës sime që isha njeriu i parë që fitoi 21 tituj Grand Slam”, shkroi “RF” për rivalin e tij të përjetshëm.

“Disa muaj më parë, ne po qeshnim që të dy ishim me paterica, kujton Federer. E pabesueshme. Asnjëherë mos e nënvlerësoni një kampion të madh.”

“Gëzojeni suksesin tuaj”

Atëherë Bazeli është plot lavdërime për Mallorcan-in. « Etika juaj e pabesueshme e punës, përkushtimi dhe shpirti juaj luftarak është një frymëzim për mua dhe të tjerë të panumërt në këtë botë. »

“Jam krenar që e ndaj këtë herë me ju dhe jam i nderuar që luaj një rol në nxitjen e gjithçkaje për të arritur më shumë. Ashtu siç keni bërë për mua për 18 vitet e fundit”, ka shkruar tetë herë fituesi i Wimbledon.

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...