8.8 C
Berne
jeudi 22/02/2024

Zvicerani Roger Federer uron spanjollin Rafae Nadal! Per serbin Djokovic nuk flet kush

Basel, 30 janar -Roger Federer nuk është i indinjuar. Ndërsa “Rafa” e kapërceu atë në histori duke fituar titullin e tij të 21-të Grand Slam, Basel shpejt ka ndarë një fjalë në rrjetet sociale, njifton gazeta zvicrrane nevshqip Ke Canton27.ch

“Jam krenar që e ndaj këtë herë me ju”
Pas Majorit të 21-të të Rafael Nadalit, Roger Federer postoi një mesazh në rrjetet sociale për të uruar « mikun dhe rivalin e tij të madh ».

“Çfarë ndeshje!” nis Roger Federer pas ndeshjes 5:42 mes spanjollit dhe Daniil Medvedev. “Urimet e mia nga thellësia e zemrës sime që isha njeriu i parë që fitoi 21 tituj Grand Slam”, shkroi “RF” për rivalin e tij të përjetshëm.

“Disa muaj më parë, ne po qeshnim që të dy ishim me paterica, kujton Federer. E pabesueshme. Asnjëherë mos e nënvlerësoni një kampion të madh.”

“Gëzojeni suksesin tuaj”

Atëherë Bazeli është plot lavdërime për Mallorcan-in. « Etika juaj e pabesueshme e punës, përkushtimi dhe shpirti juaj luftarak është një frymëzim për mua dhe të tjerë të panumërt në këtë botë. »

“Jam krenar që e ndaj këtë herë me ju dhe jam i nderuar që luaj një rol në nxitjen e gjithçkaje për të arritur më shumë. Ashtu siç keni bërë për mua për 18 vitet e fundit”, ka shkruar tetë herë fituesi i Wimbledon.

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...