-2.4 C
Berne
mardi 6/12/2022

Zvicer, nga sot (1 janar) prinderve te femijeve te posalindur ju mundesohet dy jave pushim

Berne, 1 janar -Këmbët e dy konglomerateve për incidencën e tyre që ndodhin nga 1 janari 2021. Këmbët e nxehtësisë gjithashtu kalojnë vendin. Kongregacioni për atësi i të dy seminareve del në dritë më 1 janar 2021, njofton gazeta zvicerane ne shqip «Le Canton27.ch»

Këshilli Federal përcakton datën e së Mërkurës. Projekti u nis nga 60.3% e popullsisë më 27 shtator. Teksti është fiksuar në një grup ditësh pune. Këto ditë kalojnë në gjashtë muaj pas sekuencës, në formën e blloqeve, në formën e gazetave të izoluara. Pushimet nuk janë për herën tjetër. Si një spital i lindjes, të gjitha paratë financohen nga ndihmat për ndarjen e fitimit (APG). Shtesa korrespondon me 80% të pagës, por maksimumi 196 franga në ditë. Shuma maksimale për dy serrat është 2,744 franga. APG shkon nga 0.45% në 05.%.

Për të shmangur mbytjen, ai duhet të punësohet me fitim në momentin e instiktit, në mënyrë që të mund të përdoret sikur të ishte i pavarur. Duhet të shmanget gjatë periudhës së dëmshme që i paraprinë foshnjërisë dhe shmang aktivitetin fitimprurës prej të paktën pesë muajsh. Oxhaqet gjithashtu rrjedhin drejtpërdrejt në sit.

Për ta bërë këtë, aura duhet të shenjtërohet në integritetin e saj dhe predikimet duhet të shndërrohen në një shtresë të vetme. Vendndodhja e atësisë nuk është një rast i përsëritjes së veprimtarisë fitimprurëse siç është rasti i vendndodhjes së amësisë. Në rast të shtrimit në spital të risisë për të paktën tre semestra, parakrahët nuk duhet të vonohen pas fillimit të shkarkimit nga shtesa e tyre.

Derniers articles

Një shqiptar gjendet i vdekur në burgun e Beogradit. I ndjeri në trup mbante tatu figurën e Adem Jasharit, UÇK-në dhe Skenderbeun

Oslo, 5 dhjetor -Trupi i nje shetasi norvejgez me origjine shqiptare eshte gjetur i vdekur ne burun e kryqyteti serb ne Beograd, njfton gazeta...

Lajmi fundit: FIFA hap procedurat kundër Serbisë, jo kundër Xhakës

Cyrih, 5 dhjetor -Pas letres se gazetes zvicerane ne shqip derguar Gianni Infantino (Gazette zvicerane në shqip “Le Canton27” i shkruan letër shefit të...

Gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch shpall Granit Xhakën “Personalitet të vitit 2022”

Bernë, 5 dhjetor -Gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch sivjet ka zgjedhur për ta shpallur “Personalitet të vitit-2022” yllin e futbolllit te Zvicres, kapitenin...

Me mysafirin e « Vjeshtes Letrare te Gjilanit », shkrimtarin Halil Matoshi

Gjilan, 3 dhjetor, Edicioni i 13-të e Manifestimit tradicional "Vjeshta letrare e Gjilanit", që njëkohësisht për nga kohëzgjatja i ngjan një maratone letrare, në...

Kështu Xhaka dhe Shaqiri “shqiponjat” serbe i shndërruan ne « sorra »! “Shqiponjat” serbe nga Katari kthehen në Beograd pikë e pesë, kokën ulur, pa asnjë...

Beograd, 4 dhjetor -Futbollistët serbë nuk kanë thënë asnjë fjalë pas mbërritjes në Serbi (Fudbaleri Srbije nisu rekli ni reč po dolasku u Srbiju.."...