20.4 C
Berne
jeudi 13/06/2024

Zvicër / Në Biere (VD) kosovari godet me thike kosovarin e len të vdekur n’vend

Biere (VD) 19 dhjetor -Një mosmarrëveshje në Bière VD pretendon ne tragjedi ku ka shokuar diasporën shqiptare ne Zvicër. Te dielën në mbrëmje rreth ores 18:00 eshtze gjetur i shrtrie ne rruge nje person i përgjkur,  njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referefrura burimeve te policisë kantonale.

Sipas policise behet fjale për nje kosovarë (28) i cili ehste goditur me thikë nga nje bashkevendas i tij (55) i cli me pas eshte arrestuar.

Edhe pse arriti ne vendin e ngjarjes ndihma e shpejtë, mjeket e shpëtimit nuk arritën dot ta shpetojne nga vdekja te riun. Viktima eshte nga Kosova vendbanim i të cilit edne nuk ehste i njohur në Zvicër. Ai është ishte me thikë në gjoks.

Gazeta zvicerane Le Canton27.ch ka mesuar nga policia se viktima dhe sulmuedi kishin pasur mosmarreveshje edhe më parë, te cilit ishin njohur mirë me njëri-tjetrin.

Prokuroria publike ka nisur hetimet. Hetimet e mëtejshme janë në proces.

Derniers articles