24.5 C
Berne
samedi 10/06/2023

Kjo i ngjan Xherdan Shaqirit, nga Amerika rrugës për në Zvicër i prishet aeroplani…

Bernë, 30 maj -Prishja e avionit e pengon Xherdan Shaqirin të bashkohet me kombëtaren
Teksa Nati përgatitet në Bad Ragaz për Ligën e Kombeve, mungon Xherdan Shaqiri. Ylli i MLS do të mbërrijë me vonesë nga Shtetet e Bashkuara pasi avioni i tij u prish në Çikago, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Xherdan Shaqiri po kalon një javë stresuese. Ylli zviceran i futbollit do t’i bashkohej ekipit kombëtar në një kamp përgatitor në Bad Ragaz. Por Bazeli ende nuk ka mbërritur në destinacionin e tij. Ende në mes të sezonit MLS përtej Atlantikut, ai mbeti i bllokuar në Çikago për shkak të një avarie avioni, ka shkruar Blick

« Aeroplani duhej të kthehej »
Mbrëmjen e së shtunës, “Shaq” ishte në fushë me Chicago Fire. Ai dha dy asistime gjatë humbjes së ekipit të tij të ri kundër Torontos (2-3).

Pas ndeshjes, zvicerani hipi në avion për të mbërritur në Evropë. Megjithatë, fluturimi i tij u detyrua të kthehej për shkak të një problemi teknik, siç raporton “20 Minutes”.

Shaqiri shpresonte të martën
Këtë fatkeqësi na e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Federatës së Futbollit të Zvicrës, Adrian Arnold. Me sa duket, avioni ishte kthyer në tokë në Çikago rreth 40 minuta pas nisjes. “Aeroplani i tij ishte tashmë në ajër. Menjëherë kërkuam alternativë për Xherdan Shaqirin”, thonë nga FSHF-ja, e cila shpreson në ardhjen e Bazelit më së voni këtë të martë.

Xherdan Shaqirit sapo të zbresë në Zvicër do të duhet të hidhet në një tjetër fluturim. Ai do të niset të martën në mbrëmje për në Pragë me bashkëlojtarët e tij! Ja ku Nati do të luajë këtë të enjte në orën 20:45 kundër Republikës Çeke në kuadër të Ligës së Kombeve.
Dhe nëse deri atëherë nuk ndodhin më dështime të linjave ajrore, aty duhet të jetë edhe Xherdan Shaqiri.

Derniers articles

Ismajl Kadare: Tirana dhe Prishtina duhet jo vetëm të shqetësohen, por të veprojne me shumë për shqiptaret e diskriminuar në Luginën e Preshevës

EKSKLUZIVE - Prishtinë, 8 qershor -Shkrimtari yne i njohur me renome botërore, z.Ismajl Kadare po merr pjesë në edicionin e 23-të Panairit të Librit...

Stano nga BE ja ben « dardhe » Edi Ramës rreth nje far drafti të tij për Kosovën. Brukseli i përgjigjet Ramës se « Falemnderit, por ne...

BE vlerëson kontributin e Shqipërisë, por për Asociacionin vetëm në kuadër të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Lidhur me përgatitjen e draft-statutit për Bashkimin e...

Ish-komandanti i NATO-s, gjenerali Wesley Clark në Prishtinë: Ështe e drejtë e Kosovës që të forcojë sovranitetin e saj dhe të kontrollojë veriun si...

Prishtinë, 9 Ish-komandanti i NATO-s, gjenerali Wesley Clark, ne bisede me redaktorin per marëdhënie nderkombëtare te gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch ka thënë...

Nefail Maliqi: Me Vokrrin ne seline e UEFA-s, punuam bashk me vite te tera derisa ja arritem qellimit. Ai mbetet ambasador i futbollit kombetar...

Para pese vitesh (3 maj 2016) gazetari yne Nefail Maliqi kumton lajmin i pari nga selia e UEFAs, rrespektvisht nga Asambleja e Pergjtishme e...

Pas terrorit në Serbi kundër fëmijeve, vazhdon në Francë. Terroristi me kryq n’qafe Abdalmasih H. bërtiti « Në emër të Jezu Krishtit », pasi masakroi fëmijet...

Gjeneve, 9  qershor -Katër fëmijë, në veçanti, u plagosën me thikë gjatë një sulmi, të enjten, 8 qershor, në Annecy (Haute-Savoie). Pas terrorin kunder...