22.1 C
Berne
samedi 25/06/2022

Ky është lajmi interesant e i papritur për Xherdan Shaqirin nga gazeta zvicerane

Bernë, 4 janar -Xherdan Shaqiri (30) së shpejti do të kthehet në skuadrën e Olympique Lyonnais pasi duhet të shkojë në izolim, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch sipas se ciles, kjo eshte hera e dyte (pas 7 tetorit 2020) edhe pse i vaksionuar, qe covid godet futbollistin zviceran me origin shqiptare

Xherdan Shaqiri, kthehet së shpejti, ishte me Covid

Gjashtë ditë para ndeshjes kundër PSG-së, Lyoni ka gati Lucas Paqueta-n e kthyer nga Dubai pasi rezultoi pozitiv me Covid. Në skuadër pritet të kthehen edhe Thiago Mendes dhe Xherdan Shaqiri.

“Lucas Paqueta më në fund mundi të kthehet nga Dubai ku kishte shkuar për të kaluar pushimet dhe ku iu desh të qëndronte në izolim disa ditë pasi kishte rezultuar pozitiv me Covid.

Mesfushori brazilian i OL ka kaluar testet e reja, duke dalur negativë dhe duhet të rifillojë menjëherë stërvitjet dhe të jetë gati ndaj PSG-së të dielën në mbrëmje në stadiumin e Lyonit”.

Lojtarët e tjerë të prekur nga Covid, si Thiago Mendes dhe Xherdan Shaqiri, janë në fund të izolimit dhe gjithashtu do të mund të pretendojnë një vend në grup të dielën”, – shkruan media franceze transmeton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Një lajm interesant dhe i papritur në lidhje me Shaqirin sa i përket Covid 19.

 

Derniers articles

Lazim Destani takon ish-shefin e NATO-s Lordi George Robertson. Biseduan per Kosoven 23 vjet pas bombardimeve dhe shqiptaret ne Ballkan

I ftuar nga Rrjeti i Lidershipit Europian në Londër, ne Konferencën që po mbahet në ambientet e Parlamentit Britanik, pjesëmarrjes ishte edhe biznesmeni i...

Nga fjalimi i ministrit te  Shendetesise se Maqedonise Veriore z.Bekim Sali ne punimet e Asamblesë së 75-të se WHO

Gjeneve, UN 22 maj –Ne seline e Organizates Botere te Sendetesise ne Gjeneve po zhvillohen punimet gjashteditore (22–28 maj) e Asamblesë së 75-të se...

Nga punimet e Kongresit te XIV-të Europian te AMFE ne Shkup. Ministri i shendetesise Sali dhe presidentja Dollenberg: Te vazhdoje kjo tradite bashkepunimi me...

hkup, 23 qershor -Sot ne Skup u mbajtë me sukxsese Kongresi i XIV-të Europian nga Federata Mjekët Shqiptarë Europë , me udhëheqjen e shkëlqyer...

Psikologja ne Gjermani Shkendije Berisha-Pacolli: Pasojat e luftes ne Kosove edhe sot ndihen ne diaspore. Keta njerez me trauma kane nevoje per ne, dhe...

Shkendije Berishen-Pacolli Këshilltare e Psikologjise në ne Wirges te Gjermanise Shkendije Berishen-Pacolli nuk eshte emer i panjohur sidomos ne mjedisin ku jeton dhe veperon, ne...

Pacolli: Unë sfidoj këdo, sepse e verteta eshte ne anen time!

Shkruan: Behgjet PACOLLI «Nuk ka askush, as minister, ads kryeminister i ndonje qeverie e kushdo qofte ai, te cilit i kam keekuar ndonje favor, ku...