5.5 C
Berne
vendredi 19/04/2024

Ky është lajmi interesant e i papritur për Xherdan Shaqirin nga gazeta zvicerane

Bernë, 4 janar -Xherdan Shaqiri (30) së shpejti do të kthehet në skuadrën e Olympique Lyonnais pasi duhet të shkojë në izolim, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch sipas se ciles, kjo eshte hera e dyte (pas 7 tetorit 2020) edhe pse i vaksionuar, qe covid godet futbollistin zviceran me origin shqiptare

Xherdan Shaqiri, kthehet së shpejti, ishte me Covid

Gjashtë ditë para ndeshjes kundër PSG-së, Lyoni ka gati Lucas Paqueta-n e kthyer nga Dubai pasi rezultoi pozitiv me Covid. Në skuadër pritet të kthehen edhe Thiago Mendes dhe Xherdan Shaqiri.

“Lucas Paqueta më në fund mundi të kthehet nga Dubai ku kishte shkuar për të kaluar pushimet dhe ku iu desh të qëndronte në izolim disa ditë pasi kishte rezultuar pozitiv me Covid.

Mesfushori brazilian i OL ka kaluar testet e reja, duke dalur negativë dhe duhet të rifillojë menjëherë stërvitjet dhe të jetë gati ndaj PSG-së të dielën në mbrëmje në stadiumin e Lyonit”.

Lojtarët e tjerë të prekur nga Covid, si Thiago Mendes dhe Xherdan Shaqiri, janë në fund të izolimit dhe gjithashtu do të mund të pretendojnë një vend në grup të dielën”, – shkruan media franceze transmeton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Një lajm interesant dhe i papritur në lidhje me Shaqirin sa i përket Covid 19.

 

Derniers articles

Në Gjenevë u mbajt Forumi shqiptaro-zviceran. Referuesit: Eshtë koha që të hapet një bankë shqiptare në Zvicër

Gjenevë, 19 prill -Në Gjenevë sot eshte mbajtur Forumi zvicerano-shqiptar, u muarën pjese mbi 200 persona, kryesisht biznesmen dhe afaristë te suksesshëm si dhe...

Policia zvicerane arreston “bombarduesin”, adoleshenti nga Kosova dyshohet si bashkëpunëtor i ISIS-it

Bernë, 19 prill -Një adoleshent me prejardhje nga Kosova u arrestua para disa ditësh në Zvicër, konkretisht në qytetin e Schaffhausenit. Ai bashkë edhe...

11 vjet nga marrëveshja Kosovë-Serbi në Bruksel, dokumenti me firmën e Hashim Thacit dhe Isa Mustafes përfshinë edhe themelimin e « Asociacionit serb »

Prishtnë, 19 prill -Sot bëhen 11 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes së parë mes Kosovës dhe Serbisë, në Bruksel. Hashim Thaçi, atëherë kryeministër i...

La polizia kosovara arresta una svizzera dopo aver minacciato un cittadino

Pristina, 19 aprile - Un cittadino svizzero è stato arrestato a Viti dalla polizia del Kosovo, dopo aver minacciato un uomo kosovaro sui social...

Die kosovarische Polizei nimmt eine Schweizerin fest, nachdem sie einen Bürger bedroht hatte

Prishtina, 19. April – Ein Schweizer Staatsbürger wurde in Viti von der kosovarischen Polizei festgenommen, nachdem sie in den sozialen Medien einen Kosovaren bedroht...