6.9 C
Berne
jeudi 2/02/2023

WEF ne Davos demanton mediat serbe. Beogradi dhe mediat serbe po rrejne sa “Serbia e madhe”

Bernë, 13 janar -Mediat serbe serish paska spekuluar rreth pjsemarrjes se tre kyremnsitaravb eshiptare ne Davos, qe sipas tyre WEF Kosoven e paska paraqitur ne « liste me fusnote… »
Për dallim nga mediat serbe, organizatoret ne WEF thone ndryshe. Ne bisede me zyratet e Forumit Boteror Ekonomik (WEF) kane demantuar mediat serbe gjoja Kosova ne Davos prezentohet me fusnote. Na Lista e pejsemarresve aty nuk ka fusnonte, ashtus si genjejne mediat serbe Beogradi dhe mediat serbe sa “Serbia e madhe”,  raprton gazeta zvicerane « Le Canton27.ch
Per kete deshmon edhe kjo liste (shiko foton POSHTE) e pjesemarresve te Samitit, qe ka siguruar gazeta zvicerane Le Canton27.ch
Tre kyeministra shqiptare në Samitin boteror në Davos të Zvicrës (Foto)
Gazeta zvicewrane Le canton27.ch  la sigutruar listen e psejemarresve ne Samitin boterore qe do te mbahet ne Davos te Zvcres (16-20 janar) ku do të mbledhë më shumë se 2700 liderë nga 130 vende, duke përfshirë 52 krerë, burrështetas shtetesh/qeverish. Davosi do te beje koke me koke edhe lidret nga ballkani si : Albin Kurti, Edi Rama, Dritan Abazovic, Kyriakos Mitsotakis, Dimitar Kovačevski, Aleksandrr Vucic…
Për fund, krerët e shtetit zviceran në Davos nga 50 takime me personalitete botërore, do të takojne vetëm një lider nga ballkani, kryministrin e Kosovës Albin Kurtin.
Ja ktu poshte eshte lista e personaliteve boterore, pjesemarresve ne Samitin e WEF,  pra edhe Kosova pa fusnote…
https://upload.gscdn.nl/uploads/15614037a1_WEFlijst.pdf
Aucune description disponible.

Derniers articles

Interpol, arrestohet ne France një vrasës i dënuar i lidhur me ‘Ndrangheta’

Lion (Interpol) 2, shkrut -Një vrasës i dënuar i lidhur me ‘Ndrangheta’ është arrestuar në Francë me mbështetjen e fortë të Projektit të Bashkëpunimit...

Reagim ndaj Ahmet Qeriqit (Kosova e Lire) per censurë të pashembullt lidhur me simbolin e gjenocidit

"Fillimisht ju falënderoj për hapësirën që na keni dhënë për të sqaruar çdo gjë që lidhet me nismën që lulëkuqja të bëhet simbol i...

Kjo është diferenca e pagës së udhëheqësve të sotëm me pagën e atyre që ishin dikur

Analisti Xhevdet Pozhari ka bërë një karasim të pagave që dikur kishin udhëheqësit e Kosovsë, dhe tani këta aktual. Ai thotë se Ramush Haradinaj prin me...

Abrashi, Shabani e Demhasaj me Grasshoppersin eliminohen nga Baseli i Zeqirit

Baseli është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Zvicrës në futboll. Grasshoppersi si vendas ka pësuar humbje me rezultat 5:3 nga Baseli. Përballja e Kupës mes...

FBI nuk gjen dokumente të klasifikuara nga kontrolli në një nga shtëpitë e presidentit Biden

FBI-ja nuk gjeti dokumenta të klasifikuara gjatë një kontrolli të urdhëruar nga Departamenti amerikan i Drejtësisë në një nga shtëpitë e Presidentit Joe Biden,...