3.1 C
Berne
dimanche 25/02/2024

WEF, Kryeministri Kurti takohet me Lajcak ne Davos

Davos, 18 janar -Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka njoftuar se në Davos të Zvicrës në kuadër të “World Economic Forum” ka takuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Lajcak thotë se e ka filluar ditën e tij me një diskutim të thellë me kryeministrin Kurti.

Ai thotë se në këtë takim në Zvicër kanë diskutuar rreth hapave të radhës në kuadër të dialogut për normalizim të raporteve.

Lajcak ka takuar po ashtu edhe presidentin serb Alekdandrr Vucic

Derniers articles

L’ambassadeur Suisse auprès de l’ONU avec un message pour le Kosovë et la Serbie

La Serbie, déçue par la Suisse, a critiqué l'ambassadeur suisse pour son manque de solidarité avec la propagande de Vucic et ses mensonges au...

Gjenevë, vdesin dy të rinj në paraburgim, para komisariatit të policise tubohen mbi njëqin qytetarë të revoltuar

Gjenevë, 24 shkrut -"Askush nuk e meriton të vdesë në qelitë në Bulevardin Carl-Vogt," brohoritin demonstruesit. Ata duan të dinë të vërtetën. Autoritetet tona...

Flet gazetari shqiptar që lëshoi Ukrainën 24 orë para invasionit rus. Sot bëhen dy vjet kur Rusa nisi te ukupoj Ukrainën…

Natën e 23 deri më 24 shkurt 2022, Vladimir Putin nis "operacionin e tij special ushtarak" në Ukrainë. Shtete, opinione ndërkombëtare dhe media i...

Zvicra organizon verës në Gjenevë konferencën ndërkombëtare për Ukrainën. Lajmin e dha sot nga KS i OKB-së shefi i diplomacise zvicerane

Bernë, 24 shkurt -Ministri i Punëve të Jashtme të Zvicrës Ignatius Cassis njoftoi sot në mbledhjen e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së se me...

Ardon Jashari, në mars i rikthehet kombëtares zvicerane ?

Bernë, 23 shkrut -Kanë përfunduar bisedimet mes Federatës së Futbollit të Zvicrës (SFV) dhe Ardon Jasharit. Ky xhevahir kosovar së shpejti duhet të luajë...