15.6 C
Berne
mardi 6/06/2023

Vdes nje serb (67) ne Zvicer pas një përplasje me kamionin

Berne, 18 dhjetor -Një serb (67)ka vdekur dje pas një aksidenti automobilistik në Thurgau te Zvicres. Makina e tij u përplas me një gjysmërimorkio në Roggwil. Burri u dërgua në spital, por ndërroi jetë nga plagët e marra, njifton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Pas një përplasjeje me një kamion gjysmë rimorkio në Roggwil TG, një serb († 67 vjeç) vdiq në spital të premten. Pak para orës 15:00, burri ishte në një nga Stachen TG në drejtim të kryqëzimit për në Neukircherstrasse, siç njoftoi policia kantonale e Thurgaut të shtunën.

Në të njëjtën kohë, një shofer (44) voziti gjysmërimorkio e tij në Neukircherstrasse në drejtim të Roggwil. Për arsye ende të paqarta, dy mjetet janë përplasur në kryqëzim.

Shoferi ka pësuar lëndime të rënda dhe është dërguar në spital nga Rega pasi ka marrë ndihmën e parë nga urgjenca. Ai vdiq atje pak më vonë.

Shërbimi mjekoligjor i policisë së kantonit Thurgau është thirrur për të siguruar provat dhe për të sqaruar shkakun e aksidentit. Seksioni rrugor i prekur është dashur të mbyllet gjatë regjistrimit të aksidentit dhe punës së shpëtimit. Forcat zjarrfikëse kanë devijuar qarkullimin

Derniers articles

Pushimet verore: Çmimet më të ulëta në ballkan dhe Evropë ato në Shqipëri. Zvicra ka emër në Shqiperi. Hoteli « Mövenpick » në Lalez Durrës me...

Ky është hoteli me modern shqiptar «Mövenpick» në Lalez Durrës vetem 20 minuta nga kryeqyteti shqiptar Tiranës, me i preferuari për shqiptarët e diasporës! Pushimet vjetore në...

Me Xherdan Shaqirin nuk ka krizë për Zvicrën

Kur është Xherdan Shaqiri në formë padyshim se nuk ka krizë edhe për lojën e kombëtares së Zvicrës. Zvicra po përgatitet për dy sfidat e...

Zvicra fton tre shqiptarë në krye me kapitenin Granit Xhaka

Treneri i kombëtares zvicerane Murat Yakin, gazetarit shqiptar te Le Canton27.ch: Jemi gati për kualifikuese të Kampionatit Evropian. Zviceta gati edhe perballe Serbisë Selektori i...

Në fjalimin e parë nga Zyra Ovale, Presidenti Biden flet për shmangien e kolapsit financiar

Presidenti Joe Biden mbajti një fjalim të premten në mbrëmje pas miratimit të ligjit për ngritjen e tavanit të borxheve që mund të marrë...

Zelensky për Putinin: Më shumë i ngjan modelit sesa presidentit

Vladimir Putin, për shkak të dëshirës së tij të vazhdueshme për t’i treguar botës diçka, duket më shumë si një manekin sesa një udhëheqës...