8.8 C
Berne
jeudi 22/02/2024

Universiteti i Gjenevës (UniMail) hap një qendër shqyrtimi para provimit

Gjenevë, 9 janar (Drita Maliqi) -Nesër fillojne provimet universitare dimërore. Për të qenë në gjendje t’i nënshtrohen testeve, të cilat do të zhvillohen personalisht, studentët duhet të tregojnë dëshmi të vaksinimit, kurimit ose test negativ, njfotn gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Për të bërë gati studentët për të dhënë provimet e tyre, qendra e testimit Uni Mail është funksionale të shtunën.

Megjithatë, qendrat e testimit në Gjenevë janë të mbingarkuar dhe afatet për emërimet dhe marrjen e rezultateve tani numërohen me ditë. Për të zbutur këtë problem, Universiteti i Gjenevës ka njoftuar se qendra e testimit Uni Mail do të jetë e hapur këtë të shtunë, nga ora 10:00 deri në orën 16:00.

Sipas “Tribune de Genève”, do të kryhen analizat e pështymës, rezultatet e të cilave do të komunikohen brenda 24 orëve dhe do të qëndrojnë të vlefshme për 72 orë. Kjo duhet t’i lejojë studentët të fillojnë me qetësi provimet të hënën. Gjatë testimit nxënësit duhet të jenë të maskuar. Nëse distancat mund të respektohen, maska ​​mund të hiqet gjatë provimeve me gojë.

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...