12.3 C
Berne
lundi 27/05/2024

UEFA e ka shpallur shqiptarin si lojtari i ndeshjes se Kampionatit Evropian

Bukuresht, 28 qershor -Zvicra bëri befasinë duke u kualifikuar në çerekfinale të “Euro 2020” pas fitores ndaj Francës. Ndër më meritorët ishte Granit Xhaka që ishte edhe asistues te goli i tretë, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Zvicra ishte në disavantazh prej 3:1, ndërsa në fund barazuan rezultatin dhe arritën të fitojnë në penallti.

UEFA e ka shpallur shqiptarin si lojtari i ndeshjes, çmim mjaftë i merituar duke marrë parasysh motivimin e madh tek lojtarët e tjerë.

Derniers articles