7.9 C
Berne
jeudi 22/02/2024

U mbajt mbledhja e katërtë me radhë e kryesisë së Degës së PDK-së në Zvicër. Xhaka: Vazhdojme ta ndihmojme Kosoven!

Cyrih, 11 dhjetor -Kryetari i Degës së PDK-së në Zvicër z.Xhaka i falenderoj kryesinë për angazhimin dhe punën e madhe të bërë në këtë Degë dhe kërkojë që kjo punë të vazhdojë kështu me përkushtim të madh që ta ndihmojë Kosovën dhe Partinë Demokratike të Kosovës, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Në këtë mbledhje u miratua raporti i punës së Degës, i përpiluar nga sekretari i përgjithshëm z.Kadriaj, ky raport përfshin periudhen që nga marria e detyrave të kryesisë nga data 26.06.2022 deri me datën 11.12.2022.

Në këtë mbledhje u zgjodh sekretar për Arsim dhe studentë, anëtar i kryesisë, Drin Çeku i cili ka diplomuar në “Fakultetin Ekonomik”, pranë Universitetit të Liechtenstein.

U mor vendim për ta thirrur mbledhje të Këshilit Drejtues me 29.01.2023.

U zgjodh komisioni për organizimin e përvjetorin e 15 të pavarësisë së Kosovës 17 Shkurti.

Po ashtu në fund ishte organizuar edhe një koktej nga nëndega PDK Zürich me rastin e përmbyljes së vitit 2022.

Me respekt, kryesia e Degës PDK Zvicër.

Derniers articles

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...

Shqiptaret ne Aarburg shenoi 16-vjetorin, Diten e Pamvaresise se Kosovës. Folesit falenderuan edhe Zvicren për mbeshtetje deri tek njohja

Aarburg, 19 shkrut  -Me emrin e Allahut (xh.h) Mëshiruesit, Mëshirplotit Të shtunën në mbrëmje, respektivisht më datë 17 shkurt 2024 në ambientet e Xhamisë...