6.7 C
Berne
mardi 21/03/2023

Treneri i kombëtares zvicerane Murat Yakin, gazetarit shqiptar: Jemi gati për ndeshjen Zvicer-Kosovë. Do të fitojnë më të miret!

Traneri i kombetares zvicerane NATI-t Murat Yakin me shefin e gazetës zvicerane Le Canton27.ch 

Bernë, 15 mars -Ne kryeqytetin helvetik ne Berne, rrespektivisht ne seline e kombetares zvicerane, treneri e NATI-t Murat Yakin ka pritur gazetarin nderkombëtare (i vetmi gazetar shqiptar i akredituar ne UEFA dhe FIFA) Nefail Maliqin nga Gjeneva.

Teme kryesore të bisedes kishin ndeshjen e 29 marsit mes Zvicres dhe Kosoves apo siq e thane Yakin dhe Maliqi ndeshje kjo historike vllaznia me vllazninë. Njekohesisht ata biseduar edhe per numrin e biletave dhe pjesemarrjen e tifozeve, numri i te cileve do jete shume i madh..

Murat Yakim  gazetarit shqiptar i ka thenë se « ne jemi gati per ndeshjen Zvicer-Kosovë! Jam i bindur se do te fitojne me të miret.. »

Lidhur me ndeshjen e ardhshme ne Zurich me 29 mars mes Zvicres dhe Kosovës treneri i kombetares zvicerane Murat Yakin, pos qe tregon se sa ftubolliszte shqipztarte dot eluajne ne ekipin e kombetares zvcerane, ai tregon edhe cfare pret nga kjo loje miqesore. Njekohesisht ttreneri zvceran ka edhe nje mesazh drejtuar tifozeve, te cilin do ta boton neser gazeta zvicerane Le Canton27.ch i cili flet edhe per futbollistet shqiptare ne Zvicer dhe ballkan.

Murat Yakın është një futbollist zviceran, me origjinë turke, i lindur më 15 shtator 1974 në Basel (Zvicër). Ashtu si Hakan Yakın, ai është një ndërkombëtar zviceran (me 49 here, duke shënuar nga katër gola). Si pjesë e skuadrës së trajnerëve, ai është trajner i ekipit zviceran të futbollit që nga 9 gushti 2021

Derniers articles

Sali Berisha në ATV: Arsytimi i Vuçiqit pse nuk e firmosi marrëveshjen nuk është i sinqertë, ja çfarë po fshehë ai

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, në emisionin “A23” në ATV, tha se arsyetimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq për të mos e firmosur marrëveshjen...

Shefi OKB-se mbeshtet marreveshjen e Ohrit mes dy shteteve fqinje Kosoves dhe Serbise

Berne, 20 mars -Sekretari i Përgjithshëm mirëpret njoftimin e fundit nga Bashkimi Evropian për një marrëveshje nga palët për zbatimin e Marrëveshjes për rrugën...

Nga Brukseli ne Ohër, Zotimi gojor ka peshe!..

Shkruan: Muhamet MAVRAJ Zotimi gojor ka peshe, por eshte dicka tjeter nga nenshkrimi i dokumenteve. Dialogu, bisedimet, takimet jane me te mira sesa izolimet ose konfliktet...

Përfunduan diskutimet maratonike në Ohër mes Kurtit dhe Vucicit nën patronazhin e BE-së. Arrihet marreveshje, por presidenti serb refuzoi te nenshkruaj

Oher, 18 mars -Rundi i bisedimeve maratonike mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë pas 12 oresh ka përfunduar. Mesohet se ka një dakordim mes...

Le Conseil fédéral adopte le rapport sur l’exercice du droit de vote depuis l’étranger

Berne, 17 mars Lors de sa séance du 17 mars 2023, le Conseil fédéral a adopté un rapport sur l’exercice du droit de vote...