16.4 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Tre cmimet e para te bukurise me arte marciale në Hunagari jepen nga veprimtari i njohur shqiptar Avnija Hafuz

Budapest, 16 nentor -Pas nëntë vjetësh, kryeredaktori i revistës Magyar Budo, Péter Büki dhe drejtori i Aviacionit Tatami dhe i Revistes, rishpallën konkursin e bukurisë së grave që praktikojnë arte marciale me Anikó Péterné, ka deklaruar për gazeten zvicerane ne shqip Le Canton27.ch veprimtari i shquar ne Hungari z. Avnija Hafuzi, njehërit kryetar i Organizates Ndërkombëtare te Karate IJKA

Peut être une image de 5 personnes et personnes debout« Ajo që e konsiderova si një ide shumë të mirë dhe isha i lumtur të mbështesja synimin e tyre, ofrova edhe çmime me para për tre fituesit e parë, të cilat ua dorëzova fituesve në shpalljen solemne të rezultateve më 6 nëntor në qytetin Szigetszentmiklós ne sallë sportive. » ka thenë z.Hafuzi, veprimtar i njohur në Budapest të Hungarisë, qe mund ta qauajmë  lirisht ambasador te shqiptareve jasht trojeve tona!

Avnija Hafuz duke uruar të gjithë te pranishmit ka shtuar se « Në të njëjtën kohë, dua të shpreh mirënjohjen time për kryeredaktorin dhe bashkëshorten e Magyar Budo për drejtimin e garës, si dhe për mjeshtrin e karatesë László Harsányi, XXV.. »

« Për nikoqirin e Lojërave Olimpike Studentore të Karatesë WKF, i cili ofroi një ceremoni çmimesh të denjë për ngjarjen. Unë me të vërtetë shpresoj se kjo nuk ishte gara e fundit si kjo.. » ak thene ne fund z.HafuziPeut être une image de 8 personnes, personnes debout et intérieur

 

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...